Inauguracja II Międzynarodowego Festiwal Metastasio bez granic.

Koncert „Kantyki supraskie” w wykonaniu Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją prof. dr hab. Violetty Bieleckiej.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszeć będzie można wybór kantyków ze zbioru 49 kompozycji, napisanych na 6 głosów męskich, nawiązujących do stylu koncertującego muzyki polichóralnej. Powstały w unickim Monasterze Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu, najprawdopodobniej w latach 1667-1693. To jeden z nielicznych, tak obszernych, cerkiewnych zbiorów utworów koncertowych tej doby na świecie.

Urząd Miasta w Supraślu wydał w 2022 r. płytę zawierającą 11 kompozycji, wykonanych przez Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod kierownictwem prof. Violetty Bieleckiej. To wydawnictwo otrzymało od Akademii Fonograficznej nagrodę Fryderyka 2023 w kategorii Album Roku Muzyka Dawna. Pozostałe kantyki ukazały się w ramach kolejnego, trzypłytowego albumu.


Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie co tydzień będziemy odkrywać szczegóły programowe festiwalowych atrakcji!
Facebook
Instagram