MENU
5
Musical

JESUS CHRIST SUPERSTAR

JESUS CHRIST SUPERSTAR

W związku z kolejnym potwierdzonym przypadkiem zachorowania na COVID-19 wśród artystów OiFP oraz dynamicznie zmieniającą się sytuacją, nie odbędą się wszystkie wydarzenia zaplanowane do 16 października włącznie. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami terminów spektakli „Jesus Christ Superstar”

16 października godz. 19.00 – spektakl przełożony na 17 października godz. 15.00
16 października godz. 11.00 – spektakl przełożony na 11 grudnia godz. 11.00
17 października godz. 19.00 – spektakl odbędzie się bez zmian
18 października godz. 18.00 – spektakl podzielony na 2 wydarzenia:
godz. 14.00 – zapraszamy Widzów, którzy kupili bilety w kasie biletowej
godz. 18.00 – zapraszamy Widzów, którzy kupili bilety online

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 9 października 2020, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej, wydarzenia kulturalne w przestrzeni zamkniętej mogą się odbywać z udziałem 25 % publiczności, dlatego dostępne będzie co czwarte miejsce na widowni. W związku z tym, obsługa widowni wskaże miejsce do zajęcia zgodnie ze strefą cenową na bilecie, możliwie blisko zakupionych miejsc.

9 października godz. 19.00 – spektakl przełożony na 11 grudnia godz. 19.00
10 października godz. 19.00 – spektakl przełożony na 12 grudnia godz. 19.00
11 października godz. 18.00 – spektakl przełożony na 13 grudnia godz. 18.00

➡️ Bilety na przeniesione wydarzenia, które zostały kupione w kasach OiFP, można zwrócić zgodnie z pkt 3 regulaminu OiFP: https://www.oifp.eu/regulamin/. Zwrot biletu może nastąpić wyłącznie za okazaniem dokumentu zakupu. Zwrot należności za zwracany bilet następuje w tej samej formie płatności, w której dokonano zapłaty za bilet (gotówka, przelew, karta płatnicza) i wyłącznie na te karty i rachunki bankowe, z których dokonano płatności za nabywane bilety.

➡️ Bilety na przeniesione wydarzenia, które zostały kupione w serwisie BILETY24, można zwrócić do dnia 30 października. Prośbę o ewentualne dokonanie zwrotu biletu zakupionego online można przesłać na adres bilety@oifp.eu dołączając bilet elektroniczny oraz prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail osoby kupującej bilet. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.

➡️ Zwroty biletów grupowych mogą być zrealizowane wyłącznie przez osoby, które wykupiły wcześniej bilety grupowe (przelew, gotówka, wpłaty na konto).

___
Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a w 1971 roku na Broadwayu to debiut Webbera na tej scenie, triumf rock opery i przełamanie kolejnego tabu tematycznego gatunku. Wcześniej termin ‘rock opera’ pojawił się choćby przy okazji premiery „Hair”, jednak to Lloyd Webber, genialny kompozytor orkiestrowy, który wykorzystał charakterystyczne elementy rocka: gitary elektryczne i perkusję, przede wszystkim jednak niespożytą rockową energię, nadał tej formie magnetyczną moc.

Opowieść o ostatnich dniach życia Jezusa, wypowiedziana językiem musicalu i z perspektywy zarówno jego zwolenników, jak i przeciwników wywoła z początku kontrowersje.
Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu siedmiu dni poprzedzających ukrzyżowanie. Śmierć mesjasza kończy spektakl i nie ma w nim wzmianki o zmartwychwstaniu. Także relacja Jezusa i Judasza, która jest osią musicalu, stanowi wytwór wyobraźni autorów i nie ma potwierdzenia w materiale źródłowym. Zdaniem wielu Judasz przedstawiony został zbyt pozytywnie.
Musical „Jesus Christ Superstar” pojawił się w Polsce w 1987 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w reżyserii Jerzego Gruzy, polską adaptację tekstów napisali Wojciech Młynarski i Piotr Szymanowski. W roli głównej wystąpił Marek Piekarczyk, wokalista zespołu TSA. Nowoczesną inscenizację tej musicalowej klasyki zaprezentowali w warszawskim Teatrze Rampa Jakub Wocial i Santiago Bello. Nawiązali oni do pomysłu Lloyda Webera i Rice’a przedstawienia Jezusa jako pierwszego w dziejach idola, przyciągającego do siebie i fanów, i przeciwników.

Wspaniała muzyka, przejmujące songi, choreografia i pełna symboli scenografia poruszają do głębi i przenoszą i nieco w atmosferę ostatnich dni Nazarejczyka, widzianych z bardzo bliskiej, ludzkiej perspektywy. I w czas, kiedy partię tytułową śpiewał Ian Gillian, wokalista grupy Deep Purple a płyta zapowiadająca musical zdobywała coraz większą popularność, nakręcaną zakazem emisji BBC z powodu „świętokradztwa”.
Spektakl to jednak przede wszystkim ludzie go tworzący, czyli obsada, a ta będzie złożona z nowych talentów. Z pewnością białostocka inscenizacja otrzyma więcej powietrza i przestrzeni ze względu na ogromne możliwości techniczne tej sceny, ani na chwilę się nie zatrzyma i nie zwolni tempa, porwie nas muzyka i akcja.

Premiera: 29 II 2020

Partner premiery: Dwór Czarneckiego

Wystawienie w porozumieniu z The Really Useful Group Ltd.
Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki z przykrością pragnie poinformować, że spektakle “Jesus Christ Superstar” w dniach 1 i 15.10.2020 o g. 19.00 zostały odwołane. Zapraszamy w innych terminach.
Bilety zakupione w kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej można zwrócić w kasie biletowej przy ul. Odeskiej 1; tel. (85) 306 75 04 do dnia 30.09.2020.
Osobom, które zakupiły bilety on-line przez serwis Bilety24 środki finansowe mogą zostać zwrócone w ciągu od 3 do 5 dni roboczych po kontakcie z serwisem na e-mail info@bilety24.pl W przypadku kart płatniczych operator zastrzega termin realizacji zwrotu do 31 dni.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie przepraszamy.

___

Uprzejmie informujemy, że w czasie przebywania na terenie OiFP podczas wydarzeń artystycznych, każda osoba jest zobowiązana do:

a) Zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica) po wejściu na teren OiFP – zapewnionymi przez Widza we własnym zakresie. OiFP zastrzega sobie prawo do odmowy Widzowi wstępu i uczestnictwa w wydarzeniu w przypadku niestosowania przez niego środków ochrony osobistej – w takim przypadku nie przysługuje Widzowi zwrot należności za zakupiony bilet
b) Używania płynu odkażającego dłonie, dostępnego przy wejściu na teren OiFP
c) Zachowania odległości 2 metrów od siebie podczas przepływu Widzów na widownię, który będzie kontrolowany przez obsługę widowni
d) Zajęcia miejsca siedzącego z zachowaniem trzech wolnych miejsc między Widzami, tj. zajmowania miejsca na widowni co czwarte siedzenie.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 9 października, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej, wydarzenia kulturalne w przestrzeni zamkniętej mogą się odbywać z udziałem 25% publiczności. OiFP udostępni widzom co czwarte miejsce na widowni. W związku z obowiązkiem usadzenia widzów co czwarte miejsce, obsługa widowni wskaże miejsce do zajęcia zgodnie ze strefą cenową na bilecie, możliwie blisko zakupionych miejsc.
Osoby, które zakupiły bilet online, otrzymają szczegółowe informacje o ewentualnych zmianach drogą mailową.
Osoby, które zakupiły bilet w kasie, prosimy o cierpliwość. Dział Organizacji Widowni będzie sukcesywnie informować widzów o ewentualnych zmianach drogą telefoniczną.

e) Zajmowania miejsc zgodnie ze strefą wskazaną na bilecie (w przypadku Amfiteatru: BALKON, PARTER LEWY, PARTER PRAWY, PARTER ŚRODKOWY) lub zgodnie z miejscem wskazanym na bilecie w przypadku organizacji wydarzenia na Dużej Scenie OiFP
f) Przestrzegania Regulaminu uczestnictwa Widzów w wydarzeniach artystycznych organizowanych w OiFP w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2

Przed wejściem do OiFP na Wydarzenie, każdy Widz jest zobowiązany do złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia (Oświadczenie COVID), że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym, zgodnie ze wzorem opublikowanym na stronie OiFP.
Rekomendowane jest wskazanie w oświadczeniu danych kontaktowych, tak by ułatwić służbom sanitarnym dochodzenie epidemiologiczne na wypadek wykrycia, że osoba zakażona brała udział w danym wydarzeniu. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych, podstawie ich zbierania, okresie przetrzymywania, a także Państwa uprawnieniach z tego tytułu znajdują się na Oświadczeniu COVID.

Wzór Oświadczenia COVID.

19 IX–13 XII 2020
1 godz. 45 min
polski
50–130 PLN
Duża Scena
Odeska 1
Kup Bilety Kup Bilety

Twórcy

Muzyka: Andrew Lloyd Webber
Libretto: Tim Rice

Realizatorzy

Przekład: Wojciech Młynarski, Piotr Szymanowski
Reżyseria i inscenizacja: Jakub Wocial, Santiago Bello
Kierownictwo muzyczne: Jan Stokłosa
Choreografia: Santiago Bello
Scenografia i kostiumy: Dorota Sabak
Reżyseria i realizacja świateł: Tomasz Filipiak
Współpraca choreograficzna: Patryk Gładyś
Producent wykonawczy: Anna Jakubowska-Podsiad

Obsada

Jezus
Jakub Wocial / Michał Grobelny
Judasz
Łukasz Zagrobelny / Łukasz Mazurek

Kajfasz
Bogdan Kordy / Roman Chumakin
Piłat
Maciej Nerkowski / Krzysztof Szyfman / Kiryll Lepay
Maria Magdalena
Dorota Białkowska / Monika Ziółkowska
Herod
Bartłomiej Łochnicki / Krzysztof Stankiewicz
Annasz
Przemysław Zubowicz / Leszek Gaiński / Krzysztof Gorczak
Kapłan
Mateusz Stasiulewicz / Krzysztof Stankiewicz / Krzysztof Gorczak
Przeznaczenie
Magdalena Masiewicz
Szymon
Wojciech Ziółkowski / Przemysław Zubowicz
Piotr
Bartłomiej Łochnicki / Mateusz Stasiulewicz

Zespół wokalny

Dorota Białkowska
Monika Ziółkowska
Jolanta Aleksiejuk
Marta Kummer
Hanna Różankiewicz (Nadzieja)
Dorota Rosłaniec
Leszek Gaiński
Wojciech Ziółkowski

TANCERZE

Ewelina Kruk
Hanna Mocarska
Klaudia Nierodzik
Bartłomiej Gąsior
Patryk Gładyś
Arkadiusz Jarosz
Łukasz Józefowicz

MUZYCY

Flet – Magdalena Jakubowska-Puchalska / Kinga Pancerz / Magdalena Stachura
Klarnet – Paweł Waśkowski / Wojciech Dunaj
Saksofon – Kamil Skorupski
Trąbka – Paweł Pogoda / Tomasz Witek
Waltornia – Siergiej Janowicz / Aleksander Staryniec
Keyboard 1 – Andrzej Makal / Marcin Nagnajewicz
Keyboard 2 – Anna Krzysztofik-Buczyńska / Karina Komendera
Keyboard 3 / Dyrygent – Jan Stokłosa / Marcin Nagnajewicz
Instrumenty Perkusyjne – Dorota Markiewicz / Łukasz Zamaryka / Adam Krzyczkowski / Marcin Jadczak
Perkusja – Adam Kram / Paweł Maruszak
Gitara 1 – Przemysław Świerk / Maciej Papalski / Tomasz Boruch
Gitara 2 – Maciej Papalski / Grzegorz Wiencek / Michała Polubiec
Bas – Błażej Chochorowski / Kornel Jasiński

Galeria

Terminy

pt 11 Gru 2020
Duża Scena
Wyprzedane
pt 11 Gru 2020
Duża Scena
Wyprzedane
sob 12 Gru 2020
Duża Scena
Wyprzedane
nie 13 Gru 2020
Duża Scena
Wyprzedane
Ta strona używa plików cookies, by zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenia. Kontynuując używanie strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies przez Operę i Filharmonię Podlaską. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz polityki plików cookie znajdują się na podstronie Ochrona danych osobowych i Polityka prywatności.