Opera i Filharmonia Podlaska otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie na realizację projektu: Zakup projektora laserowego dla Opery i Filharmonii Podlaskiej. Dziękujemy za przyznane środki!

Zadanie polega na zakupie nowoczesnego multimedialnego projektora laserowego na potrzeby Opery i Filharmonii Podlaskiej. Instytucja konsekwentnie dąży do unowocześnienia sprzętu niezbędnego do obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń artystycznych odbywających się na Dużej Scenie i Scenie Kameralnej OiFP. Do tej pory Opera zakupiła jeden projektor laserowy, jednak do pełnego funkcjonowania w przestrzeni multimedialnej wymagany jest zakup pięciu takich urządzeń w najbliższych latach. Używany aktualnie sprzęt jest mocno wyeksploatowany, wyposażony w wycofane już z produkcji lampy ksenonowe. Zakup nowych projektorów pozwoli na redukcję kosztów działalności oraz znacznie zwiększy możliwości w zakresie kreowania wirtualnych scenografii i produkcji multimedialnych w trakcie realizowanych wydarzeń artystycznych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Kwota dofinansowania: 95 000 zł
Całkowita wartość: 320 000 zł