W wieczór walentynkowy Telewizja Polsat transmitować będzie koncert z udziałem publiczności w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W niedzielę, 14 lutego o godz. 20.00 usłyszymy najpiękniejsze piosenki o miłości w wykonaniu m.in. Beaty Kozidrak, Grzegorza Markowskiego i Patrycji Markowskiej, Michała Szpaka, Anny Wyszkoni, Eleni, Sławomira, Golec uOrkiestra, Michała Wiśniewskiego, Paulli. Artyści wystąpią w towarzystwie Orkiestry i Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Tomasza Szymusia. Zobaczymy również aktorów Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku oraz OiFP. Koncert poprowadzą Wiktoria Gąsiewska i Jurek Mielewski.

Do obejrzenia koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, zaprosił przedstawicieli personelu medycznego, a także służb, które codziennie pomagają mieszkańcom regionu w zmaganiach z pandemią: żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, strażaków, policjantów, pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Koncert będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce.

– Chcieliśmy, żeby koncert walentynkowy był nie tylko rozrywką, ale swego rodzaju podziękowaniem tym wszystkim, którzy zaangażowani są w walkę z pandemią – podkreślał Artur Kosicki. – Do wspólnego oglądania transmisji telewizyjnej zapraszam też wszystkich, którzy chcą spędzić ten wieczór w wyjątkowy sposób. Czeka nas wspaniała zabawa, która pozwoli choć na chwilę zapomnieć o pandemii, o naszej trudnej codzienności.

Bolesław Pawica, reżyser koncertu zapewnił, że repertuar muzyczny został tak dobrany, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Usłyszymy hymn na cześć miłości, czyli „The Power of love” w interpretacji Michała Szpaka, Grzegorz Markowski w duecie z córką Patrycją zaśpiewa balladę „Niewiele ci mogę dać”, Beata Kozidrak przypomni swój przebój „Ta sama chwila”, Eleni sprawi, że zatracimy się w „Miłości jak w winie”, a Anna Wyszkoni sprawdzi „Czy ten pan i pani” są wciąż w sobie zakochani. „A wszystko to, bo ciebie kocham” zaśpiewa z Michał Wiśniewski. Będą z nami także Golec uOrkiestra, Paulla oraz zespół Farba.

– Cieszy nas fakt, że zostaliśmy zaproszeni do współpracy przy organizacji tego wydarzenia. Wspaniałe aranżacje, myślę, że będzie to coś, co ukoi serca i przyciągnie do udziału w naszych wydarzeniach artystycznych na żywo, które już niebawem wznawiamy – powiedziała prof. Violetta Bielecka.

Współorganizatorami koncertu są Województwo Podlaskie oraz Opera i Filharmonia Podlaska.