Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki ogłasza nabór na stanowisko artysta baletu i zaprasza na casting. Rekrutacja tancerzy związana jest z tworzeniem nowego zespołu artystycznego.

– W strukturze opery od początku przewidziany był zespół baletowy i teraz, dzięki wsparciu Marszałka Województwa Podlaskiego, pojawia się taka szansa – mówi prof. Violetta Bielecka, p.o. dyrektor OiFP.  – Nie będzie to duży zespół, na początek ośmiu tancerzy, cztery pary. Wykorzystamy go w naszych premierowych spektaklach: musicalu „West Side Story” L. Bernsteina, operetce „Wesoła wdówka” F. Lehara i operze „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego. Wiem, że na Podlasiu jest ogromny potencjał taneczny i czas go pokazać.

Od kandydatów wymagane są umiejętności w zakresie technik tańca klasycznego, jazzowego, współczesnego oraz partnerowania; doświadczenie sceniczne oraz umiejętność pracy zespołowej. Wymagany wiek: od 20 do 38 lat.

Na zgłoszenia czekamy do 20 lutego 2021 r. na adres poczty elektronicznej: przesluchania@oifp.eu , listem na adres siedziby instytucji lub osobiście w Dziale Organizacji Pracy Artystycznej (OiFP, ul. Odeska 1, pok. 303).

Termin castingu: sobota, 27.02.2021 r.

Szczegóły dotyczące wymagań, procesu naboru i niezbędnych dokumentów znajdą Państwo w zakładce: Ogłoszenia i przesłuchania.