Szanowni Państwo,
w związku z podjęciem kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 w Polsce, sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego. Nie odbędą się zaplanowane do 15 kwietnia 2020 roku wydarzenia artystyczne w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Bilety na wydarzenia od 12 marca do 15 kwietnia 2020, które zostały kupione w kasach OiFP, można zwrócić w kasie biletowej przy ul. Odeskiej 1 do 30 czerwca 2020.
Zwroty środków za bilety zakupione za pośrednictwem internetowego Serwisu Bilety24, nastąpią automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.
Wariacje na temat Haydna stworzył Brahms w oparciu o temat Chorału św. Antoniego, którego autorstwo było długo przypisywane Haydnowi. Brahms – inspirowany Beethovenem – stworzył nowy gatunek: samoistne wariacje orkiestrowe. Z Brahmsem łączy Maxa Brucha to, że późno odkryli klarnet i że pisali dla jednego zdolnego wykonawcy. Bruch napisał swój koncert będąc po siedemdziesiątce, blisko emerytury – i zadedykował go synowi, 25-letniemu Maxowi Felixowi. Intymny dialog między dwoma instrumentami, bogaty w barwy dźwiękowe i inspiracje z poprzednich dzieł kompozytora, kontynuuje tradycję muzyki romantycznej, subtelnej. „Wiosna” Rachmaninowa opowiada o przebaczeniu i nowym początku, który przychodzi z nadejściem każdej wiosny – główną rolę gra tu szelest budzącej się do życia przyrody, który odgania złe myśli jak słońce topi lód i śnieg. Wieczór zwieńczą Tańce połowieckie, najsłynniejszy bodaj fragment „Kniazia Igora” Borodina, brzmiące egzotycznie muzyką Połowców.