Szanowni Państwo,

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki pragnie poinformować, iż z powodu choroby artysty nie odbędzie się recital fortepianowy Marka Mizery w ramach cyklu „Jesień z Chopinem” w dniu 18 października. Koncert odbędzie się 13 grudnia o godz. 15:00. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

W związku z kolejnym potwierdzonym przypadkiem zachorowania na COVID-19 wśród artystów OiFP oraz dynamicznie zmieniającą się sytuacją, nie odbył się w zaplanowanym terminie pierwszy koncert z cyklu „Jesień z Chopinem” / 11.10.2020 godz. 15.00 (wydarzenie przeniesione na 6 grudnia 2020 r., godz. 15:00).

➡️ Bilety na przeniesione wydarzenia, które zostały kupione w kasach OiFP, można zwrócić zgodnie z pkt 3 regulaminu OiFP: https://www.oifp.eu/regulamin/. Zwrot biletu może nastąpić wyłącznie za okazaniem dokumentu zakupu. Zwrot należności za zwracany bilet następuje w tej samej formie płatności, w której dokonano zapłaty za bilet (gotówka, przelew, karta płatnicza) i wyłącznie na te karty i rachunki bankowe, z których dokonano płatności za nabywane bilety.

➡️ Bilety na na przeniesione wydarzenia, które zostały kupione w serwisie BILETY24, można zwrócić do dnia 30 października. Prośbę o ewentualne dokonanie zwrotu biletu zakupionego online można przesłać na adres bilety@oifp.eu Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.

➡️ Zwroty biletów grupowych mogą być zrealizowane wyłącznie przez osoby, które wykupiły wcześniej bilety grupowe (przelew, gotówka, wpłaty na konto).

___

Wszystkie bilety na tegoroczny Konkurs Chopinowski, który, gdyby nie pandemia, rozpocząłby się w Warszawie już 2 października, rozeszły się w zaledwie 3 godziny! To jeden z najstarszych i prestiżowych konkursów muzycznych na świecie w klasie fortepianu, odbywający się co 5 lat, na którego wszystkich etapach wykonywane są wyłącznie utwory Fryderyka Chopina. Jak dziś grać Chopina? Skąd niesłabnące zainteresowanie jego muzyką, wręcz szaleństwo na jej punkcie? To byłyby jesienne tematy dyskusji nie tylko Polaków, gdyż sława i prestiż Konkursu rozlały się po całym świecie. Jednak tej jesieni Konkurs się nie odbędzie. Opera i Filharmonia Podlaska rozumiejąc tęsknotę i potrzeby melomanów organizuje w październiku i w listopadzie „Jesień z Chopinem” – cykl recitali fortepianowych z udziałem wybitnych pianistów polskich różnych pokoleń, podczas których, tak jak podczas święta jakim zawsze był Konkurs Chopinowski, będziemy rozkoszować się muzyką Fryderyka Chopina. Usłyszymy: Julię Łozowską, rocznik 2001, zdobywczynię Grand Prix, I miejsce oraz nagrody specjalnej dla indywidualności turnieju na XXII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej (Żagań, 2017) oraz Jana Wachowskiego, rocznik 1998, m.in. laureata I nagrody w kategorii Pianistic Performance – wykonawców w wieku do 37 lat na XXI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Pietro Argento w Barii we Włoszech w 2018 r., a także zasłużonych I utytułowanych mistrzów fortepianu: Marka Mizerę i Jerzego Maciejewskiego.

11.10.2020 (koncert przeniesiony na 6 grudnia, godz. 15:00)
Julia Łozowska – fortepian
Program:
FRYDERYK CHOPIN
Polonez cis-moll op. 26 nr 1
Polonez es-moll op. 26 nr 2
Mazurek c-moll op. 30 nr 1
Mazurek h-mol op. 30 nr 2
Mazurek cis-moll op. 30 nr 3
Mazurek Des-dur op. 30 nr 4
Etiuda e-moll op. 25 nr 5
Etiuda cis-moll op. 25 nr 7
Sonata b-moll op. 35

18.10.2020 12:00 (koncert  przeniesiony na 13 grudnia, godz. 15:00)
Marek Mizera – fortepian
Program:
FRYDERYK CHOPIN
Nokturn f-moll op. 55 nr 1
Ballada As-dur op.47
Mazurek e-moll op. 41 nr 1
Mazurek H-dur op. 41 nr 2
Mazurek As-dur op. 41 nr 3
Mazurek cis-moll op. 41 nr 4
Scherzo h-moll op.20
Scherzo b-moll op.31
Polonez As-dur op.53

08.11.2020
Jerzy Maciejewski – fortepian
Andrzej Wróbel – wiolonczela
Program:
FRYDERYK CHOPIN
Polonez Brillante C-dur op. 3 na wiolonczelę i fortepian
Mazurek C-dur op. 68 nr 1
Mazurek a-moll op. 68 nr 2
Mazurek F-dur op. 68 nr 3
Mazurek f-moll op. 68 nr 4
Polonez As-dur op. 53
Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian

22.11.2020
Jan Wachowski – fortepian
Program:
FRYDERYK CHOPIN
Mazurek H-dur op. 56 nr 1
Mazurek C-dur op. 56 nr 2
Mazurek c-moll op. 56 nr 3
Walc F-dur op. 34 nr 3
Nokturn c-moll op. 48 nr 1
Ballada f-moll op. 52
CLAUDE DEBUSSY
Ballada F-dur L. 70
SERGIUSZ PROKOFIEW
Sonata a-moll op. 28 nr 3

 

Partner koncertów

___

Uprzejmie informujemy, że w czasie przebywania na terenie OiFP podczas wydarzeń artystycznych, każda osoba jest zobowiązana do:

a) Zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica) po wejściu na teren OiFP – zapewnionymi przez Widza we własnym zakresie. OiFP zastrzega sobie prawo do odmowy Widzowi wstępu i uczestnictwa w wydarzeniu w przypadku niestosowania przez niego środków ochrony osobistej – w takim przypadku nie przysługuje Widzowi zwrot należności za zakupiony bilet
b) Używania płynu odkażającego dłonie, dostępnego przy wejściu na teren OiFP
c) Zachowania odległości 2 metrów od siebie podczas przepływu Widzów na widownię, który będzie kontrolowany przez obsługę widowni
d) Zajęcia miejsca siedzącego z zachowaniem jednego wolnego miejsca między Widzami, tj. zajmowania miejsca na widowni, co drugie siedzenie. Wyjątkowo dopuszczalne jest zajęcie wolnego miejsca bezpośrednio przy Widzu, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem do ukończenia 13 roku życia, z zastrzeżeniem, że w takiej sytuacji miejsca obok siebie zostaną wskazane tylko przez obsługę widowni
e) Zajmowania miejsc zgodnie ze strefą wskazaną na bilecie (w przypadku Amfiteatru: BALKON, PARTER LEWY, PARTER PRAWY, PARTER ŚRODKOWY) lub zgodnie z miejscem wskazanym na bilecie w przypadku organizacji wydarzenia na Dużej Scenie OiFP
f) Przestrzegania Regulaminu uczestnictwa Widzów w wydarzeniach artystycznych organizowanych w OiFP w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2

Przed wejściem do OiFP na Wydarzenie, każdy Widz jest zobowiązany do złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia (Oświadczenie COVID), że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym, zgodnie ze wzorem opublikowanym na stronie OiFP.
Rekomendowane jest wskazanie w oświadczeniu danych kontaktowych, tak by ułatwić służbom sanitarnym dochodzenie epidemiologiczne na wypadek wykrycia, że osoba zakażona brała udział w danym wydarzeniu. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych, podstawie ich zbierania, okresie przetrzymywania, a także Państwa uprawnieniach z tego tytułu znajdują się na Oświadczeniu COVID.

Wzór Oświadczenia COVID.