Agnieszka Przekupień, zjawiskowa Lara z musicalu „Doktor Żywago” z muzyką Lucy Simon w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, pod kierownictwem muzycznym Grzegorza Berniaka, którego polską premierę przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska, zdobyła Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza Wokalistka Musicalowa!

 

 

Wokalistka, aktorka, polonistka. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. zw. R. Minkiewicza (specjalność: Musical, dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2003 r. ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. M. Karłowicza w Zakopanem w klasie fortepianu. Laureatka wielu najważniejszych festiwali, m.in.: Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” 2013 w Koszalinie, laureatka III nagrody 50. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, półfinalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Doświadczenie sceniczne zdobywa, biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych, wystąpiła m.in. w głównej roli w musicalu „Dźwięki muzyki” I. Kostala w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także w roli Marii Magdaleny w rock-operze „Jesus Christ Superstar” A. Lloyda Webbera w Teatrze Muzycznym w Łodzi, roli Sereny w musicalu „Fame” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie, roli Roksany w musicalu „Cyrano” z librettem J. Bończyka i muzyką K. Herdzina w Teatrze Muzycznym w Łodzi, spektaklach muzycznych w Teatrze na Plaży w Sopocie. Od 2015 r. współpracuje z P. Rubikiem w roli solistki. Nagrała z nim dwie płyty: „Pieśni Szczęścia” i oratorium „Z powodu Mojego Imienia” oraz wzięła udział w trzech trasach koncertowych po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Koncert oratorium zabrzmiał podczas Światowych Dni Młodzieży na rynku w Krakowie. Współpracuje z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną pod dyrekcją A. Kreiner. Aktywnie koncertuje po całej Polsce wraz z kompozytorem, pianistą I.J. Wiśniewskim, a także pod patronatem Teatru Piosenki Polskiego Radia oraz agencji Broadway w Polsce. Od 2015 r. prowadzi fundację MUSICAMP, której głównym celem jest promocja musicalu w Polsce m.in. poprzez organizację warsztatów musicalowych oraz koncertów i spektakli. W 2017 r. na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej stworzyła niepowtarzalną postać kochanki i muzy Jurija Żywagi, Lary w polskiej premierze musicalu „Doktor Żywago”.

Agnieszkę Przekupień będzie można zobaczyć w październikowych spektaklach „Doktora Żywago”, ostatnie bilety są jeszcze dostępne:
13 października, g. 19.00: http://bit.ly/2pfNMGH
14 października: http://bit.ly/2D5Oik6
16 października: http://bit.ly/2QAQ67H
18 października: http://bit.ly/2NjtzOL