„Kompozycja krótkich form choreograficznych” – to otwarty warsztat skierowany do instruktorów, których elementem pracy jest tworzenie krótkich choreografii w zespołach tanecznych. Warsztaty poprowadzi Piotr Jeznach – tancerz, choreograf i pedagog tańca.

Termin:
9 października 2021 r. /sobota/ godz. 15.00-20.00
10 października 2021 r. /niedziela/ godz. 10.00-15.00

Miejsce: DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych / ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

Wziąć udział mogą wyłączeni osoby pełnoletnie.
Warsztaty są bezpłatne.

Należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz dostępny tutaj: https://www.oifp.eu/open-call/

Partnerzy:

  • Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca
  • Atom Dance Studio
  • DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych
  • Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej

Prowadzący: Piotr Jeznach – (ur. 1989 w Warszawie) – tancerz, choreograf, pedagog tańca. Artysta niezależny.

Od 2012 roku prowadzi warszawski zespół tańca współczesnego FOCUS (najpierw przy Free Art Fusion, następnie przy Warsaw Dance Department, a obecnie przy Studio42 w Warszawie). Zespół wielokrotnie zdobywał 1. miejsca oraz Grand Prix na ogólnopolskich przeglądach tanecznych. W 2020 roku miał również okazję zaprezentować się w programie telewizyjnym Scena Taneczna. To właśnie praca z zespołem FOCUS pozwala mu spełniać się choreograficznie. Dla tancerek zespołu oraz zaproszonych gości stworzył takie choreografie jak: „Paganini” (2021), „RUNy” (2020), „Niobe” (2019), „Desinations” (2019), „Nie Wchodź Łagodnie Do Tej Dobrej Nocy” (2019), „Memoria” (2018) i wiele innych. Jedna z najważniejszych jego choreografii to „Stańczyk” (2018).

Szkolił się m.in. w London Russian Ballet School (2013) w Londynie, Los Angeles (2008, 2016, 2018), Nowym Jorku (2018) i Izraelu (2019). Ukończył Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny organizowany przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki (obecnie MIK) na kierunku taniec jazzowy. W sezonie 2020/2021 odbył trzykrotnie kurs dla nauczycieli techniki Marthy Graham organizowane przez Martha Graham Dance Studio w Nowym Jorku.

Przygodę z tańcem rozpoczął od tańca towarzyskiego w podlaskiej miejscowości Mońki, gdzie się wychowywał. Następnie w 2007 roku dołączył do białostockiej grupy Fair Play Kwadrat, gdzie tańczył choreografie hip hop i zaczął karierę nauczyciela tańca.

Występował w spektaklach w Operze i Filharmonii Podlaskiej, Warszawskiej Operze Kameralnej, Teatrze Palladium, w projekcie Rock Loves Chopin oraz w produkcjach B’cause Dance Company.
Tworzył choreografie wystawiane w Teatrze Komedia („Atrakcyjna Wdowa”), Teatrze Syrena (dla Akademii Młodych Talentów), Teatrze Roma (Warsztatowej Akademii Musicalowej) i Teatrze Buffo (dla Studio Metro).

Wielokrotnie tworzył choreografie dla uczniów warszawskiej szkoły baletowej na potrzeby Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego.

Wystąpił w programach telewizyjnych You Can Dance – Po Prostu Tańcz oraz Got To Dance – Tylko Taniec. Bierze udział w komercyjnych produkcjach telewizyjnych, evantach oraz koncertach, gdzie również tworzy choreografie i ruch sceniczny.