Urodził się w Mińsku na Białorusi. W latach 1992-1997 śpiewał w Dziecięcym Chórze Radia i Telewizji Białorusi w Mińsku. Ukończył podstawową szkołę muzyczną w klasie fortepianu N. Wołokodatowej (1999) oraz Mińską Państwową Szkołę Muzyczną im. M. Glinki w klasie dyrygentury chóralnej E. Dziagilewej (2003). Absolwent Katedry Wokalistyki i Chóralistyki Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie dyrygentury chóralnej prof. L. Szymanowicz (2008). W latach 2007-2009 był studentem Polonijnego Studium Choreograficznego w Rzeszowie. W latach 2001-2011 pracował w Teatrze Muzycznym w Mińsku jako chórzysta, jak również pełnił funkcję asystenta dyrygenta chóru. Kreował role w wielu spektaklach na deskach tego teatru, m.in. w operetkach „Zemsta Nietoperza” J. Straussa oraz „Księżniczka czardasza” I. Kalmana, a także w operze komicznej „Doroteja” T. Chriennikowa. W latach 2004-2005 był asystentem dyrygenta Narodnej Kapeli Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego, a w latach 2005-2008 kierownikiem męskiego chóru Archanioł przy parafii św. Szymona i Heleny w Mińsku. Od 2007 do 2011 pracował w Chórze Radia i Telewizji Białorusi.
Od 2012 związany jest z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. Jako artysta Chóru OiFP bierze udział w licznych przedstawieniach, koncertach w kraju i za granicą, prestiżowych festiwalach, nagraniach płytowych. W 2018, w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i Jego Europa” w Warszawie, zaśpiewał partię Dudarza w operze S. Moniuszki „Halka” wykonanej w języku włoskim (koncert oraz nagranie płyty) wraz z zespołem Europa Galante pod batutą F. Biondiego.
Kreuje także role solowe w wielu spektaklach realizowanych w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Wystąpił m.in. w musicalach „Jesus Christ Superstar” A. L. Webbera (Piłat), „Skrzypek na dachu” J. Bocka (Policjant), „West side story” L. Bernsteina (Gladhand), oraz „Doktor Żywago” L. Simon (Liberiusz, Tusia), a także w operetce „Wesoła wdówka” F. Lehára (Baron Mirko Zeta).