Jeszcze dziś rano można było w Operze i Filharmonii Podlaskiej oglądać wspaniałą wystawę „Biegnąc z wilkami” – baśniowe ilustracje artystów z Estonii, Litwy i Łotwy. Gościliśmy w związku z tym przy Odeskiej niezwykle dostojnych gości: Ambasadora Estonii w Polsce, Martina Rogera, któremu towarzyszyły Tina Tarkus – Konsul Estonii w Polsce, Iwona Wrońska – Konsul Honorowy Estonii w Białymstoku oraz Magdalena Chomiuk – Sekretarz w Ambasadzie Estonii w Polsce (tłumacz).

Na wizycie Ambasador Estonii rozmawiał z Dyrektorem Opery Damianem Tanajewskim o współpracy Estonii z Operą Podlaską, jak i perspektywach jej rozwoju. Możemy zatem spodziewać się następnych wspaniałych projektów zrealizowanych wspólnie z Ambasadą Estonii.

Wilk jest zwierzęciem nacechowanym silnymi znaczeniami w kulturze europejskiej. Główną inspiracją dla wystawy pod kuratorium Viive Noor stały się tradycyjne opowieści zgromadzone przez Clarissę Pinkolę Estés w książce „Biegnąca z wilkami”. Wystawa przygotowana została na Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (2018), gdzie Estonia, Litwa i Łotwa zostały zaproszone jako goście honorowi.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji z wizyty Ambasadora na naszym fotoblogu OPERA_SPACE.