dr inż. Dorota Wolak

Kostiumograf Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki.

Począwszy od szkoły średniej, przez studia magisterskie i doktoranckie całą edukację realizowała w kierunkach związanych z produkcją odzieży oraz materiałoznawstwem. Doświadczony nauczyciel i wykładowca akademicki; prowadziła m.in. zajęcia dotyczące polskiego rynku mody i trendów współczesnego wzornictwa w Wyższej Szkole Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej a także VIAMODA Industrial – Szkole Wyższej w Warszawie. W 2016 r. rozpoczęła pracę jako adiunkt na Uniwersytecie Łódzkim, początkowo w Katedrze Statystki Ekonomicznej i Społecznej, a od 2021 r. w Katedrze Logistyki i Innowacji Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Autorka wydawnictw książkowych i publikacji naukowych z zakresu zarządzania firmą odzieżową oraz projektowania.

Była dyrektorem ds. produkcji w firmie Zień Sp. z o.o., gdzie m.in. współorganizowała pokazy mody oraz współtworzyła program ”Made-to-Measure”. Od 2015 r. jest Prezesem Zarządu i projektantem odzieży w firmie dr Dorota Wolak Sp. z o.o.

Zaprojektowała kostiumy do spektaklu baletowego „We love Chopin” w choreografii Zofii Rudnickiej, którego premiera na Dużej Scenie OiFP uroczyście zainaugurowała działalność baletu w grudniu 2021 r.

Do pracy podchodzi z niegasnącą pasją. Uwielbia podróże i spacery z psem.