Ponad dwudziestu artystów zgłosiło się na przesłuchania do musicalu „Jesus Christ Superstar” A. Lloyda Webbera, którego premiera odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej 29 lutego 2020 roku.

Krzysztof Gorczak bierze udział w castingu do spektaklu „Jesus Christ Superstar”. Ubrany w ciemne kolory klęczy na ziemi, ma rozłożone ręce, w prawej trzyma partyturę, śpiewa fragment piosenki ze spektaklu. W tle widoczny jest biały logotyp spektaklu „Jesus Christ Superstar” na pomarańczowym tle.

Już wiemy, kto będzie odpowiedzialny za realizację spektaklu. Reżyserii i inscenizacji podejmą się Jakub Wocial i Santiago Bello. Santiago Bello stworzy również choreografię. Kierownictwo muzyczne obejmie Jan Stokłosa.

Na tle czarnych krzeseł widowni Sali Kameralnej OiFP widać trzech mężczyzn, Marcina Nagnajewicza (ubrany na czerwono, w okularach), który patrzy w dal, i Jakuba Wociala (ubrany na granatowo, ma okulary na głowie) oraz Jana Stokłosę (ubrany na czarno, w okularach), którzy nachylają się do siebie w rozmowie.

Podczas castingu, który odbył się w poniedziałek, 23 września o godz. 12.00 w Sali Kameralnej OiFP, kandydaci do roli Jezusa zaśpiewali „Gethsemane: Powiedzieć jedno chcę” („I only want to say”) i „Jerozolima” („Poor Jerusalem”), a do roli Judasza – „Przenika myśli me” („Heaven on their minds”), „Śmierć Judasza” („Judas Death”) i „Superstar”. Wyniki ogłosimy już po 28 października!

Na spektakle zapraszamy już w marcu i kwietniu 2020 roku. Szykujemy ich ponad dwadzieścia!