Gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej otworzymy dla publiczności od piątku, ale nasi artyści, nie mogąc się już doczekać spotkań na żywo, wystąpili podczas wyjątkowego koncertu z okazji Dnia Matki. Na niewielkiej scenie przygotowanej przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku zaśpiewali z myślą o tym, by mamy przebywające z dziećmi w szpitalu, mogły choć na chwilę oderwać się od trosk.

Emocji nie brakowało. Wzruszone były mamy, wzruszeni i szczęśliwi byli też artyści OiFP. W ramach tego wyjątkowego spotkania podarowali chwile muzycznej przyjemności nie tylko mamom małych pacjentów, ale także mamom-pracownicom szpitala, bo przecież pielęgniarki i lekarki także świętują 26 maja. Koncert odbył się we współpracy z Fundacją „Pomóż Im”, która na co dzień opiekuje się m.in. małymi pacjentami na oddziale onkologii.

Podczas środowego koncertu usłyszeliśmy utwory m.in. Seweryna Krajewskiego, Wojciecha Młynarskiego czy Anny German. Wystąpili soliści: Dorota Białkowska-Krukowska, Paulina Malinowska, Monika Ziółkowska, Bartłomiej Łochnicki, Rafał Supiński, a także Marcin Roszkowski (skrzypce elektryczne) i Maksym Fedorov (fortepian, aranżacje). Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i entuzjazm – to było naprawdę poruszające wydarzenie!

Fot. Michał Heller (OiFP)
Więcej zdjęć na fotoblogu