Długo czekaliśmy na ten moment, aby ponownie zaprosić Państwa na naszą widownię. Zgodnie z nowymi wytycznymi, od 12 lutego 2021 instytucje kultury mogą organizować wydarzenia zgodnie z reżimem sanitarnym, do 50% miejsc na widowni.

Pierwszy koncert z publicznością już 19 lutego 2021 r. w Sali koncertowej przy ul. Podleśnej 2. W programie usłyszymy wirtuozerskie utwory Grażyny Bacewicz i Henryka Wieniawskiego w interpretacji znakomitych skrzypków: Romana Lasockiego i Małgorzaty Wasiucionek z towarzyszeniem Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, która wykona także I Symfonię C-dur op. 21 Ludwiga van Beethovena. Koncert poprowadzi Maestro Mirosław Jacek Błaszczyk.

Natomiast dwa kolejne weekendy upłyną pod znakiem musicalu Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a „Jesus Christ Superstar”. To opowieść o ostatnich siedmiu dniach życia Jezusa, kończąca się jego ukrzyżowaniem. Osią spektaklu jest relacja Jezusa z Judaszem, która stanowi wytwór wyobraźni autorów i nie ma odzwierciedlenia w materiałach źródłowych. Wspaniała muzyka, przejmujące songi, choreografia i pełna symboli scenografia poruszają do głębi i przenoszą nieco w atmosferę ostatnich dni Nazarejczyka, widzianych z bardzo bliskiej, ludzkiej perspektywy. Do końca lutego zapraszamy łącznie na 6 spektakli.

Niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce na Dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w dniu 26 lutego. Zabrzmi jedno z arcydzieł muzyki oratoryjnej, „Stworzenie świata” F. J. Haydna. Utwór usłyszymy podczas koncertu z publicznością w wykonaniu Orkiestry i Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Przemysława Neumanna i z udziałem znakomitych solistów: Bożeny Bujnickiej – sopran, Łukasza Gaja – tenor, Jarosława Kitali – bas. Chór OiFP przygotowała prof. Violetta Bielecka.