Nowa płyta z udziałem Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, prowadzonego przez prof. Violettę Bielecką, wydana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina jest już w sprzedaży! „Widma” to kolejna propozycja NIFC po „Halce”, „Flisie”, „Strasznym dworze”, „Hrabinie” i „Verbum nobile”.

„Widma” Stanisława Moniuszki pod batutą Fabio Biondiego, z gronem czołowych polskich śpiewaków, Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej, wspaniałą orkiestrą EUROPA GALANTE i plejadą gwiazd polskiego teatru to kolejna pozycja w realizowanym od 2018 roku planie koncertowym i fonograficznym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, obejmującym prezentację i wydanie wszystkich zachowanych oper Moniuszki, jak również innych jego najbardziej wartościowych utworów. To również kolejny tytuł, którego interpretację przedstawił Fabio Biondi, znakomity włoski dyrygent, zauroczony twórczością ojca polskiej opery narodowej i patrona Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Dodajmy, że Fabio Biondi będzie gościem Opery i Filharmonii Podlaskiej w czerwcu 2024 r., podczas koncertu na zakończenie sezonu artystycznego. Już dziś serdecznie zapraszamy!

https://sklep.nifc.pl/pl/produkt/77408-moniuszko-widma