W niedzielę, 1 października, Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na „Weekend Seniora z Kulturą”. W programie: spotkanie autorskie z Michałem Hellerem – fotografem OiFP, recital w wykonaniu artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz wycieczki z przewodnikiem po niedostępnych na co dzień zakamarkach Opery. Osoby, które tego dnia odwiedzą gmach przy Odeskiej 1, będą mogły także obejrzeć wystawę fotograficzną „Alternatively” w Sali wystawowej i wystawę kostiumów scenicznych z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehára. Wstęp wolny.

Harmonogram:
Godz. 10.00 i 12.00 – „Narodziny operetki” – spotkanie autorskie z Michałem Hellerem, fotografem Opery i Filharmonii Podlaskiej (Scena Kameralna OiFP)
Godz. 11.00 – recital w wykonaniu solistów OiFP: Moniki Ziółkowskiej i Rafała Supińskiego przy akompaniamencie pianistki Kariny Komendery (dolne foyer OiFP)
Godz. 10.00 i 12.00 – wycieczka z przewodnikiem po niedostępnych na co dzień zakamarkach Opery

Uwaga! Liczba dostępnych miejsc na zwiedzanie zakamarków Opery jest ograniczona. Obowiązują BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI (do odebrania w kasie OiFP od czwartku, 28 września, od godz. 11.30).