East Design Days odbywające się między 24 a 26 października 2019 r. to cykl wydarzeń organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej wraz z firmami oraz instytucjami z regionu północno-wschodniej Polski, prezentujący znaczące dokonania na styku designu, inżynierii i technologii. Wydarzenia obejmują spotkania, wystawy, warsztaty i wiele innych. A Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza szczególnie na warsztaty prowadzone przez naszych wspaniałych pracowników: fotograficzne z Michałem Hellerem i multimedialne z Robertem Burzyńskim.

Robert Burzyński, kierownik Działu Multimediów Opery i Filharmonii Podlaskiej, zdradzi tajniki multimediów w scenografii teatralnej. Warsztaty „Multimedia w scenografii, czyli magia ruchomego obrazu, wirtualnej scenografii i efektów specjalnych” są otwarte dla wszystkich chętnych! Jeśli interesują cię projektowanie i multimedialne kalkulacje, czyli czysta matematyka, chcesz poznać programy multimedialne i sprzęt multimedialny używany w teatrach, dowiedzieć się, co nas ogranicza w scenografii multimedialnej, nauczyć się więcej o balansie między światłem a obrazem, pasjonują cię wirtualna scenografia, mapping i warping oraz techniczne aspekty pracy z multimediami, koniecznie przyjdź!

24 X / 12.00–14.00 / OPERA I FILHARMONIA PODLASKA / SALA PRÓB ORKIESTRY

Michał Heller, operowy fotograf, przygotował dla chętnych nie lada gratkę: warsztaty, które poprowadzi wspólnie z Kamilem Zielińskim, fotografem reprezentującym firmę Milso, partnera warsztatów. Milso jest dystrybutorem oświetlenia szwajcarskiej firmy Elinchrom – najnowszej generacji i najwyższej jakości zestawów oświetlenia studyjnego, z którymi zapoznać się oraz przetestować ich możliwości będą mogli warsztatowicze. Pozować będą modelki ubrane przez Elwirę Horosz i umalowane przez Kasię Heller. Na warsztaty obowiązywały zapisy i miejsc już brak – gratulujemy szczęśliwcom, którzy wezmą w nich udział!

24 X / 10.00–16.00 / OPERA I FILHARMONIA PODLASKA
25 X / 10.00–16.00 / CENTRUM ALFA / STREFA CO-WORKINGOWA