Zachwycająca uczta wizualna i muzyczna: przejmujące sceny dramatyczne, ogrom wspaniałej choreografii, wybitne songi i niezwykłe bogactwo kompozycji. Arcydzieło gatunku, musical „West Side Story” Leonarda Bernsteina już od 23 września na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Reżyser spektaklu Jakub Szydłowski podkreśla, że ten jeden z najważniejszych musicali w historii, ciągle pozostaje boleśnie aktualny: – Odrzucenie, a nawet napiętnowanie ze względu na tożsamość czy przekonania, to wciąż stały element otaczającego nas świata. W uwspółcześnionej wersji „Romeo i Julii” znajdziemy wielką, zakazaną i niespodziewaną dla samych kochanków miłość na tle roztańczonej walki młodocianych gangów o terytorium i wpływy. Są tu głęboko zakorzenione uprzedzenia, brutalne i nieudolne próby opanowania narastającego chaosu przez miejscową policję i nieprzejednany brak tolerancji dla wszelkiej miłości oznaczającej zdradę więzów krwi.

Bilety na spektakle można kupić w kasie Opery przy ul. Odeskiej 1 oraz online na stronie https://www.oifp.eu/repertuar/west-side-story-l-bernstein/