Zapraszamy na koncert w ramach XX6. Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Jesień Bardów” (Бардаўская восень). W Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią bardowie i wykonawcy muzyki autorskiej z Białorusi i Polski.

Na scenie Opery, która jest współorganizatorem białostockiego koncertu zaprezentują się:

Todar Wajciushkewich
Białoruski muzyk, multiinstrumentalista, członek zespołów Krywi i Pałac, kompozytor muzyki filmowej, pieśniarz. Współtwórca projektów „Narodny Albom” i „Ja naradziŭsia tut”, jeden z założycieli projektu WZ Orkiestra, reprezentant niezależnej sztuki Białorusi. Piosenki w jego wykonaniu są hitami Podlaskiego Koncertu Życzeń w Radiu Racja.

Ilo & Friends
Zespół wykonujący muzykę elektro-akustyczną z tekstami w języku białoruskim. Nagrał trzy autorskie płyty: „Pa darozie” (2007), „Słanieczniki” (2010) i „Koła” (2016).

Serge Bashlykevich
Śpiewak, autor piosenek, lider zespołu Leibonik, laureat nagrody Bohater roku 2014 w kategorii „Odkrycie roku w muzyce białoruskiej”. Oczarowuje publiczność żywiołowością i humorystycznymi tekstami piosenek. Występ Siarhieja Bashlykevicza to pełen emocji spektakl znakomitego pieśniarza i aktora.

Eugen Baryshnikau
Białoruski bard. Dudziarz i wykonawca muzyki folkowej. Telewizyjna gwiazda. Spec z branży IT. Słowem Leo da Vinci współczesnych czasów. Na scenie zapewnia niepowtarzalny, trzymający w napięciu liryczny klimat.

WSTĘP WOLNY! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA – WEJŚCIÓWKI BĘDĄ DOSTĘPNE W KASIE OPERY OD 25 X 2019 OD GODZ. 9.00.
____________

W przeddzień koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej, organizatorzy zapraszają na przejażdżkę do Orli. W miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury wystąpi Serge Bashlykevich. Koncert odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Orli 26.10.2019 o godz. 17.00.

Festiwal jest organizowany przez Szczyty – Związek na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej
Koncert w Białymstoku współorganizuje Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki imienia Stanisława Moniuszki
Festiwal jest dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego