KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,
informujemy, że w związku z koniecznością pilnego usunięcia usterek mechanizmu zapadni Dużej Sceny OiFP, spektakl TRZECH BUDRYSÓW zaplanowany na Dużej Scenie w dniu 30 listopada 2022 roku (środa), jest przeniesiony na Scenę Kameralną OiFP, ul. Odeska 1.

Odbędą się 2 spektakle: o godz. 17.00 i o godz. 19.00.

Na godz. 17.00 zapraszamy tylko osoby, które zakupiły bilety ONLINE i otrzymały wiadomość e-mail z serwisu BILETY24 o zmianie godziny wydarzenia z godz. 19.00 na godz. 17.00 (dotyczy to jedynie osób, które zakupiły bilety na spektakl w okresie od 15.11.2022 do 18.11.2022 – do godz. 19.05).


Komedie są nam dziś potrzebne nie po to, żeby coś wykpiwać, ale żeby rozładować napięcia

Zapraszamy na premierę spektaklu realizowanego w ramach programu „Przestrzenie Sztuki Białystok”. Punktem wyjścia planowanej inscenizacji będzie ballada Adama Mickiewicza „Trzech Budrysów” w muzycznej interpretacji Stanisława Moniuszki. W zabawnej, opowiedzianej z przymrużeniem oka historii, znajdziemy odmienną wersję patriotyzmu niż ta, do jakiej przyzwyczaił nas Mickiewicz. Polska ma tutaj nieco rubaszny, wesoły charakter, zostaje bowiem utożsamiona z przymiotami Polek, które czynią je najdoskonalszymi żonami na świecie.

W przedstawionych historiach trzech braci wezmą udział i tancerze, i aktorzy. Każda z nich będzie miała inną konwencję narracyjną – pierwsza zostanie opowiedziana w estetyce hip-hopowej, druga za pomocą stand-upu, trzecia – beatboxu. Wszystkie wprowadzą dialog pomiędzy spektaklem a dziełem Mickiewicza i Moniuszki.

Reżyseria i koncepcja choreograficzna: Wojciech Blaszko, Marcin Rogalski

Muzyka: Cezary Krukowski, Marcin Nagnajewicz
Scenariusz: Przemysław Żmiejko
Multimedia: Robert Burzyński

Obsada: Adrianna Kawecka, Agata Chwatko, Błażej Górski, Daniel Gołub, Kacper Złotkowski, Kristina Mołdoch, Lukasyno Łukasz Szymański, Maciej Mołdoch, Maciej Nerkowski, Michał Dmochowski, Michał Kaczorowski, Paulina Potocka, Paulina Wróblewska, Szymon Andrejczuk