Wystawa Tomasza Lazara – laureata World Press Photo – na którą składa się ponad 30 zdjęć z cyklu „FashionPhilosophy”, robionych na Tygodniach Mody w Paryżu, Mediolanie i Londynie między wrześniem a październikiem 2015 roku.

Obecnie odbywa się wiele Tygodni Mody (Fashion Weeks) na całym świecie. Czterema ze ścisłej czołówki są te w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie oraz Paryżu – aż trzy z nich odbywają się w Europie. Każdy trwa mniej więcej tydzień. To siedem dni, podczas których projektanci, marki i domy mody pokazują swoje najnowsze kolekcje publiczności i mediom. Prezentują pomysły, które będą wyznaczać trendy w nadchodzących miesiącach; dyktują, co będzie się liczyło, a co nie. Niewiele osób ma możliwość zobaczenia, jak wyglądają kulisy tych wielkich wydarzeń. Wszystko odbywa się tam bardzo szybko, błyszczy w światłach reflektorów, atmosfera jest napięta, pełna oczekiwania. Wszystkiemu towarzyszą silne emocje. Te emocje na fotografiach Tomasza Lazara możemy zaobserwować na twarzach modelek.

Tomasz Lazar
Niezależny fotograf-artysta, członek ZPAF, laureat wielu konkursów krajowych oraz zagranicznych, w tym: World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, The International Photography Awards, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz innych. Jego prace były publikowane w gazetach i czasopismach takich jak: „New York Times”, „Newsweek International”, „Sunday Times Magazine”, „New Yorker” oraz „Los Angeles Time”. Od kilku lat wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Jego głównym zainteresowaniem są projekty długoterminowe oraz tematy dotyczące społeczeństwa i ludzkiego umysłu.