The Consonance Trio

Zespół powstał w 2014 roku w Białymstoku. Założyli go trzej przyjaciele, zawodowi muzycy – Karol Sypytkowski (kontrabas), Wojciech Bronakowski (perkusja) i Max Fedorov (fortepian). Twórczość zespołu odzwierciedla ich wspólne zainteresowania muzyczne: począwszy od klasyki, przez jazz, muzykę etniczną aż do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

W 2015 roku zespół The Consonance Trio nagrał swoje pierwsze single Tower oraz Childhood, a w 2016 r. zagrał autorskie koncerty w Millionova Fabryka Designu i Monopolis w Łodzi. W latach 2016-2019 koncertował z Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II w wielu miejscowościach Mazowsza, Podlasia oraz Lubelszczyzny. W styczniu 2017 r. The Consonance Trio wystąpił z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej z okazji jubileuszu 10-lecia Chóru. Koncert odbył się na dużej scenie Opery w Białymstoku. W lipcu 2017 r. zespół zagrał autorski koncert w klubie muzycznym Fama w Białymstoku. W 2018 r. zespół rozpoczął współpracę z Suwalską Orkiestrą Kameralną.

W 2019 r., po nagłej śmierci Karola Sypytkowskiego, do zespołu dołączył Piotr Chociej.

The Consonance Trio stworzył muzykę do filmu fabularnego Czarna Dama, którego premiera odbędzie się w 2021 roku. Orient Express to debiutancki album zespołu, wydany w 2020 r.

Skład zespołu:
Max Fedorov – pianista, kompozytor
Wojciech Bronakowski – perkusista, kompozytor
Piotr Chociej – kontrabasista, kompozytor


ORIENT EXPRESS
Debiutancka płyta zespołu The Consonance Trio, została nagrana w 2019 roku w Monochrom Studio w Gniewoszowie
Mix i master – Ignacy Gruszecki
Okładka – Łukasz Stylec
Zdjęcia wykonawców – Michał Obrycki, Jerzy Maciej Koba
Produkcja płyty – Digital Disc
Wydawca – QUALITY Monika Lipska

Materiał muzyczny do płyty powstawał w latach 2014-2018. Autorami muzyki są założyciele zespołu: Max Fedorov (piano), Karol Sypytkowski (kontrabas), Wojciech Bronakowski (perkusja). Inspiracją do napisania utworów była przyroda, podróże oraz otaczający i zaskakujący nas świat. Różnorodność warstwy muzycznej, programowość form sprzyjają angażowaniu wyobraźni słuchacza do przebycia wspólnej muzycznej podróży. Nagła śmierć Karola Sypytkowskiego spowodowała wielką utratę i pustkę w świecie muzyki. To smutne i nieprzewidywalne wydarzenie było siłą napędową do nagrania i wydania tej płyty. Styl i język muzyczny Karola był wyjątkowo obrazowy i głęboki. Tematy muzyczne przedstawiają wewnętrzny świat autora oraz jego niezwykłą wrażliwość. Tytułowy utwór Orient Express, kompozycja Karola, jest umieszczony na początku i na końcu płyty. Pierwsza wersja jest wersją studyjną, ostatnia natomiast pochodzi z koncertu w Białymstoku z udziałem autora (kontrabas). Ten album dedykowany jest właśnie Karolowi.

Płyta składa się z dziesięciu autorskich utworów:
1. Orient Express (muz. Karol Sypytkowski)
2. Adventure (muz. Max Fedorov)
3. Moment (muz. Max Fedorov)
4. Childhood (muz. Wojciech Bronakowski)
5. Tower (muz. Max Fedorov)
6. Dangerous Man (muz. Karol Sypytkowski)
7. Joy (muz. Max Fedorov)
8. One (muz. Karol Sypytkowski)
9. Trip (muz. Karol Sypytkowski)
10. Orient Express (wersja live z archiwum zespołu, kontrabas – śp. Karol Sypytkowski)

Muzyczny styl płyty można przypisać do jazzu, jak również do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej z elementami folku, gdzie wybrzmiewają orientalne motywy. Niektóre fragmenty materiału muzycznego płyty zostały wykorzystane w filmie pełnometrażowym Czarna Dama.

Skład zespołu na płycie:
Max Fedorov – piano
Piotr Chociej – kontrabas
Wojciech Bronakowski – perkusja
śp. Karol Sypytkowski – kontrabas (10 utwór Orient Express)

Okładka otwiera kontekst na zawartość płyty a także na to, jakie jest życie nieprzewidywalne i kruche ale też twórcze. Morze jako wymiar bardzo poetycki – wzburzone, niebezpieczne a zarazem spokojne. Fale, które nam coś przynoszą a zarazem odbierają. Ślady pędzla, które mówią o tym, że nigdy nic nie jest stracone. Że to my malujemy swój świat.