23.07.2021 w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się II Gala Fundacji Naszpikowani, której zwieńczeniem będzie koncert Sylwii Grzeszczak. Dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na pomoc podopiecznym, których na chwilę obecną jest już 60. Podczas przedkoncertowej gali uhonorowane zostaną osoby zasłużone oraz pokazane będą aspekty działalności fundacji.

Fundacja Naszpikowani istnieje od 2016 r. Głównym celem jej działalności jest pomoc dzieciom oraz dorosłym w walce z chorobami nowotworowymi krwi. Fundacja szerzy ideę dawstwa szpiku, uczula ludzi na ważne aspekty zdrowotne, organizuje akcje dające wsparcie, radość i nadzieję.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Naszpikowani.
Współorganizatorem koncertu jest Opera i Filharmonia Podlaska.

Sylwia Grzeszczak – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity.

Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku pięciu lat. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „Byle było tak”. Krótko po tym rozpoczęła naukę gry na pianinie, którą kontynuowała w kolejnych szkołach muzycznych, a zakończyła dyplomem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu.

Ma w dorobku cztery albumy:
– „Ona i on” (Sylwia Grzeszczak & Liber)
– „Sen o przyszłości”
– „Komponując siebie”
– „Tamta dziewczyna”