Z przyczyn organizacyjnych ulega zmianie miejsce, w którym odbędą się niedzielne seanse Kina Plenerowego. Na pokazy zapraszamy na tereny zielone przy amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Zachęcamy, by widzowie zabrali ze sobą koce piknikowe. Czeka bezpłatny popcorn i wata cukrowa! 

 

Podlaskie Kino Plenerowe, organizowane we współpracy z Województwem Podlaskim i Podlaskim Instytutem Kultury, ponownie zawita do Opery i Filharmonii Podlaskiej. 21 sierpnia zapraszamy na dwa pokazy filmów dla młodszych i starszych widzów.

O godz. 18.00 rozpoczniemy pokaz filmu dla najmłodszych widzów „Balerina”, a o 19.45 będzie można zobaczyć film „Narodziny gwiazdy”.

„Balerina” w reżyserii Érica Summera i Érica Warina to filmowa opowieść o jedenastoletniej Felicji – dziewczynce z sierocińca, która ucieka do Paryża, by zostać artystką baletu. Ma wrodzony talent do tańca, jednak brakuje jej warsztatowych umiejętności. Dziewczynka trafia pod opiekę byłej gwiazdy baletu i pod jej opieką podąża ku spełnieniu marzeń o tańcu w Operze Paryskiej.

Przyciągający tytuł „Narodziny gwiazdy” to z kolei remake filmu sprzed 85 lat – nagrodzony Oscarem debiut reżyserski Bradleya Coopera, pokazujący blaski i cienie show-biznesu. Jego fabuła opiera się na burzliwym związku popularnego piosenkarza oraz utalentowanej kelnerki, która przy jego boku zyskuje światową sławę. Ona wieczorami dorabia w klubie, śpiewając piosenki. On jest gwiazdą, a zarazem wrakiem człowieka. Dzięki przypadkowemu spotkaniu oboje dostają szansę na odmianę losu.