18 maja odbędzie się już 16. edycja Nocy Muzeów. Z przyjemnością po raz kolejny przyłączamy się do akcji i serdecznie zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach!

Występ studentów Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku
Foyer / Odeska 1 / 18.30–21.30

Z okazji Nocy Muzeów oraz przypadającej tydzień później Nocy Chopina, studenci przygotowali specjalny program koncertowy i prezentacje muzyczne.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Sytuacje” Adrianny Konopki
Sala Wystawowa / Odeska 1 / 21.00

Młoda artystka pochodząca z Białegostoku po raz pierwszy w rodzinnym mieście prezentuje wystawę indywidualną. O swoich pracach i inspiracjach opowie podczas specjalnego oprowadzania.

Warsztaty fotograficzne „Nocne migawki”
Foyer / Odeska 1 / 21.45

Operowy fotograf Michał Heller w formie krótkiego warsztatu uczuli miłośników fotografii na ograniczenia, ale i radości płynące z nocnego fotografowania. Obiekt warsztatów będzie wdzięczny: gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz jego otoczenie. Ilość miejsc ograniczona, zapisy na adres e-mail: zapisy@oifp.eu (lista uczestników jest już zamknięta).

Oprowadzanie po scenie z dyrektorami Richardem Firminem i Gilles’em André z musicalu „Upiór w operze”
Duża Scena / Odeska 1 / 22.00

Scenografia spektaklu „Upiór w operze” jest niezwykle efektowna, dlatego każda możliwość jej obejrzenia jest niezwykłą radością dla fanów musicalu i teatru, a pod wodzą tak barwnych postaci jak dyrektorzy ze spektaklu, to już prawdziwa gratka! Wejście z foyer.

Nocna obserwacja nieba
Średnie tarasy / Odeska 1 / 23.00

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Białymstoku oraz Opera i Filharmonia Podlaska zapraszają na obserwację Księżyca w fazie pełni oraz najjaśniejszych gwiazd podwójnych z użyciem teleskopu, którą poprowadzą Wojciech Burzyński i Tomasz Białkowski. W razie niepogody wysłuchamy wykładu połączonego z prezentacją zdjęć „Astrofotografia w praktyce – wiedza w pigułce” w foyer OiFP.

Panorama miasta z tarasu widokowego na dachu Opery
Taras widokowy / Odeska 1 / do 24.00

Zapraszamy na wspólne podziwianie miasta z zielonego dachu Opery. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych istnieje możliwość odwołania wydarzenia, trzymajmy kciuki za dobrą pogodę! Wejście ze średnich tarasów.