Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową.

Gwiazda wieczoru: Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów.

Stowarzyszenie „Pro Salute”, wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci chorych na dystrofię mięśniową różnego typu, postanowiło zorganizować trzeci już Koncert Charytatywny na rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” UMB.

Krzysztof Cugowski to wybitny polski muzyk rockowy, znany z zespołu Budka Suflera. W 1974 roku Budka Suflera nagrała swój pierwszy utwór „Sen o dolinie” i przebojem wdarła się na radiowe listy i do świadomości słuchaczy. Największym sukcesem komercyjnym zespołu była płyta „Nic nie boli, tak jak życie”, której sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy.  Od 2015 roku do maja 2018 roku Artysta współpracował z synami Piotrem i Wojtkiem, czego efektem był niezwykły, rodzinny projekt Cugowscy. Ich wspólny album pt. „Zaklęty krąg” uzyskał status złotej płyty. W tym czasie wokalista wziął też udział w projekcie „Dwa Żywioły” ze światowej sławy sopranistką Aleksandrą Kurzak. Koncertował również z plejadą polskich artystów w ramach projektu „Koncerty Muzyki Filmowej”. Od  2017 roku Krzysztof Cugowski niezmiennie występuje i nagrywa w towarzystwie Zespołu Mistrzów, złożonym z wybitnych instrumentalistów w składzie: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe). Rok 2020 upłynął pod znakiem podwójnego jubileuszu Krzysztofa Cugowskiego: 50-lecia pracy artystycznej i  70. urodzin. Z tej okazji ukazał się podwójny album pt. „50/70 Moje Najważniejsze” z wyborem ulubionych utworów Krzysztofa z 50 lat działalności muzycznej, nagranych na nowo. Po wydaniu jubileuszowego krążka, Artysta wraz z zespołem przygotowuje już nowe kompozycje.

20 października jako support przed Krzysztofem Cugowskim z Zespołem Mistrzów wystąpi zespół The White Tigers z Wieruszowa. Na saksofonie altowym w tej formacji gra Krystian Lota – podopieczny Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” UMB, w której jest objęty terapią czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów w kierunku dystrofii mięśniowej.

Oprócz niego zespół tworzą:
Wokal: Iga Wojciechowska, Dominika Derdak
Klawisze: Martyna Jaroch
Perkusja: Adrian Lota
Gitara elektryczna i elektroakustyczna: Wiktor Świsulski
Gitara basowa: Michał Marchwiak.

Współorganizatorem koncertu jest Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki.

 


UWAGA! Kupując bilet dla osoby zaszczepionej musisz mieć ze sobą do okazania certyfikat COVID.