Sprzedaż abonamentów na I kwartał 2023 r. będzie trwała od 14 grudnia 2022 r. do 20 stycznia 2023 r. w kasach OiFP.
Szczegóły na https://www.oifp.eu/abonamenty/
Harmonogram koncertów zamieszczamy poniżej.


PAŹDZIERNIK 2022
14.10 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Inauguracja 68. Sezonu Artystycznego 2022/2023
Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Tomasz Bugaj – dyrygent
Łukasz Długosz – flet

Program:
K. Meyer – Epitafium pamięci dzieci zamordowanych na wojnie w Ukrainie op. 139 – prawykonanie światowe
M. Błażewicz – Koncert na flet i orkiestrę
A. Dvořák – V Symfonia F-dur op. 76


21.10 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Chopin w mistrzowskim wykonaniu
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mykola Diadiura – dyrygent
Martin Garcia Garcia – fortepian (Laureat III nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, 2021)

Program:
J. Massenet – Muzyka baletowa z opery Le Cid
F. Schubert – III Symfonia D-dur (D200)
F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21


LISTOPAD 2022
04.11 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Jakowicz | Lalo 
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Daniel Mieczkowski – dyrygent (Laureat II nagrody VII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im.
Witolda Lutosławskiego w Białymstoku, 2022)
Jakub Jakowicz – skrzypce

Program:
É. Lalo – Symfonia hiszpańska d-moll op. 21
R. Schumann – III Symfonia Es-dur op. 97


10.11 – godz.19:00 Koncert symfoniczny
W. KORCZ I A. MAJEWSKA NIEPODLEGŁEJ
Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Włodzimierz Korcz – fortepian
Alicja Majewska – wokal
Rafał Supiński – wokal
Mateusz Stachura – wokal
Violetta Bielecka – przygotowanie chóru
Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie


18.11 – godz. 19:00 Koncert kameralny
JAN ŁUKASZEWSKI | POLSKI CHÓR KAMERALNY
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis
Jan Łukaszewski – dyrygent
Witosława Frankowska – pozytyw organowy
Harry Buckoke – violone
Jonatan Bougt – teorba

Program:

Część I – Il sacro
A. Stradella – Eamus na dwa soprany, alt, tenor, bas i basso continuo z kantaty religijnej Convocamini Congregamini
O. Benevoli – Laudate Coeli na sopran, alt, dwa tenory, bas
B. Graziani – Alma Redemptoris mater na dwa soprany, dwa tenory, dwa basy i basso continuo ze zbioru Antiphonae della beatissima Vergine Maria solite recitarsi tutto l’anno doppo l’offizio divino
D. Massenzio – Coeli Rector Altissimae na dwa soprany, alt, tenor, bas i basso continuo
D. Massenzio – Ave Regina Caelorum na podwójny chór, sopran, alt, tenor, bas i basso continuo
G. Allegri – Miserere na dwa soprany, alt, tenor, bas

Część II – Il profano
G. Boschetto Boschetti – Madrygały na dwa soprany, alt, tenor, bas
Ho visto al pianto mio
Ho sventurato e misero Mirtillo
Ond’altrui mova in guerra
D. Mazzocchi – Madrygały na sopran, alt, tenor, bas i basso continuo
Oh, se poteste voi
Lidia ti lasso
Chiudesti i lumi Armida
A. Stradella – Madrygał Piangete occhi dolenti na dwa soprany, alt, tenor, bas i basso continuo
G. Kapsberger – Madrygały na dwa soprany, alt, tenor, bas i basso continuo
Il dolce guardar tuo
Care lagrime mie
Chi vi mira ben mio
A. Stradella – Madrygał Stelle voi na dwa soprany, alt, tenor, bas i basso continuo z Serenaty La forza delle stelle


25.11 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Wagner | Mozart | Knapik | Szymanowski
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Łukasz Borowicz – dyrygent
Ivan Schemczuk – fortepian (Laureat II nagrody II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Podkarpacką im. Artura Malawskiego, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego).
Rafał Bartmiński – tenor
Violetta Bielecka – przygotowanie chóru

Program:
R. Wagner – Uwertura do opery Śpiewacy norymberscy
W.A. Mozart – Koncert fortepianowy d-moll nr 20 KV 466
E. Knapik – Niebieskie morze i żagle – prawykonanie
K. Szymanowski – III Symfonia Pieśń o nocy op. 27 na tenor, chór i orkiestrę symfoniczną


GRUDZIEŃ 2022
09.12 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Dvořák | Brahms
Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Ruben Silva – dyrygent
Maciej Kułakowski – wiolonczela

Program:
A. Dvořák – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104
J. Brahms – III Symfonia F-dur op. 90


16.12 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Gershwin | Kilar
Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Artur Jaroń – fortepian

Program:
G. Gershwin – Koncert fortepianowy F-dur
W. Kilar – Krzesany
W. Kilar – Suita z filmu Pan Tadeusz


23.12 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Koncert kolędowy
Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Chór Dziecięco-Młodzieżowy Opery i Filharmonii Podlaskiej
Ewa Barbara Rafałko – dyrygent, przygotowanie chóru


STYCZEŃ 2023
20.01 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Krzesimir Dębski
Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Krzesimir Dębski – dyrygent
Anna Wolfinger – sopran
Rafał Supiński – tenor
Maciej Nerkowski – baryton
Violetta Bielecka – kierownik chóru

Program:
Polonaise d-minor
Wiązanka serialowa
Muzyka z serialu Ranczo
Pieśń Mili z filmu Stara baśń
Bitwa z filmu Ogniem i Mieczem chór i orkiestrę symfoniczną
Pieśń Heleny z filmu Ogniem i Mieczem
Pieśń syberyjska na chór i orkiestrę
Bitwa z filmu Bitwa Warszawska 1920 – Na Warszawę, na Berlin
Taniec huculski
Mama Afryka
Lonely Hearts
Rzeka marzeń piosenka z filmu W pustyni i w puszczy
Country in E
Trojak jubileuszowy
Cantabile in h moll – Przyszli o zmroku
Bogurodzica
Marsz zdobywców z filmu Gwiezdny Pirat
Dos lid far jidisze fidl
Czas nas uczy pogody


LUTY 2023
03.02 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Henryk Wieniawski
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Jacek Rogala – dyrygent
Meruert Karmenova – skrzypce – Laureatka II nagrody w 16. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego

Program:
H. Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
E. Grieg – Tańce symfoniczne op. 64


24.02 – godz. 19:00 Koncert kameralny
Trio fortepianowe Lontano
Foyer dolne, ul. Odeska 1

Anna Maria Kamińska – fortepian
Paweł Polak – skrzypce
Grzegorz Vytlacil – wiolonczela

Program:
A. Malawski – Trio fortepianowe
K. Dombek – Trio na skrzypce, wiolonczelę i fortepian – prawykonanie
F. Mendelssohn-Bartholdy – Trio fortepianowe c-moll op. 66


MARZEC 2023

10.03 – godz. 19:00 Koncert kameralny
Zespół Muzyki Dawnej „Consort 415”
Scena Kameralna, ul. Odeska 1

Zespół Muzyki Dawnej „Consort 415”
Amadeusz Buczyński – skrzypce barokowe, kierownictwo muzyczne
Joanna Motulewicz – alt

Program:
H. von Biber – Sonaty Misteryjne na skrzypce i basso continuo
VI – Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
VII – Biczowania Pana Jezusa
VII – Ukoronowanie Pana Jezusa cierniem
IX – Droga krzyżowa
X – Ukrzyżowanie
A. Vivaldi – Sonata RV 130 Al Santo Sepolcro (Do grobu Pańskiego)
A. Vivaldi – Stabat Mater RV 621 na alt i orkiestrę
A. Vivaldi – Sinfonia RV 169 Al Santo Sepolcro


17.03 – godz. 19:00 Koncert oratoryjny
Moss | Szymanowski
Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Łukasz Długosz – flet
Roman Perucki – organy
Wioletta Chodowicz – sopran
Agnieszka Makówka – mezzosopran
Tomasz Rak – baryton
Violetta Bielecka – kierownik chóru

Program:
G. Verdi – Uwertura do opery Moc Przeznaczenia
P. Moss – Koncert na flet i organy
K. Szymanowski – Stabat Mater


24.03 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Koncert Dyplomantów UMFC Filii w Białymstoku
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Marek Wroniszewski – dyrygent
Tegoroczni Dyplomanci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Filii w Białymstoku, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki


31.03 – godz. 19:00 Koncert symfoniczny
Navarro | Strauss
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Vladimir Kiradjiev – dyrygent
Luca Neccia – obój

Program:
G. Rossini – Uwertura do opery Wilhelm Tell
O. Navarro – Legacy – Koncert na obój i orkiestrę
R. Strauss – Tako rzecze Zaratustra op. 30