Sprzedaż abonamentów na I kwartał 2022 r. będzie trwała od 9 grudnia 2021 r. do 7 stycznia 2022 r. w kasach OiFP. Szczegóły na https://www.oifp.eu/abonamenty/
Harmonogram koncertów zamieszczamy poniżej.


8 października 2021 r., godz. 19.00, koncert symfoniczny
Inauguracja 67. sezonu artystycznego 2021/2022

Sala Koncertowa, ul. Podleśna 2

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Jakub Grabe-Zaremba – altówka

Program:
W. Żeleński – Uwertura „W Tatrach”
K. Penderecki – Koncert na altówkę i orkiestrę
J. Brahms – I Symfonia c-moll op. 68


15 października 2021 r., godz. 19.00, koncert symfoniczny
70-lecie urodzin i 50-lecie pracy artystycznej Marka Pijarowskiego
Sala Koncertowa, ul. Podleśna 2

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Marek Pijarowski – dyrygent
Tomasz Strahl – wiolonczela

Program:
C. M. Weber – Uwertura do opery „Wolny Strzelec”
P. Czajkowski – Wariacje na temat Rococo op. 33
A. Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata


22 października 2021 r., godz. 19.00, koncert oratoryjny
Koncert z okazji Jubileuszu 15-lecia Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej
Duża Scena, ul. Odeska 1

Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Violetta Bielecka – dyrygent, przygotowanie chóru
Anna Wolfinger – sopran
Joanna Motulewicz – alt
Rafał Bartmiński – tenor
Paweł Kołodziej – bas

Program:
Utwory a cappella: E. Knapik, P. Łukaszewski,  J. Krutul
G. Rossini – Mała msza uroczysta


5 listopada 2021 r., godz. 19.00, koncert kameralny
Koncert kameralny: Chopin | Zarębski
Sala Koncertowa, ul. Podleśna 2

Michał Drewnowski – fortepian
Paweł Polak – I skrzypce
Julia Dombek – II skrzypce
Michał Członka – altówka
Krzysztof Dombek – wiolonczela
Rafał Makarski – kontrabas

Program:
F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21 (opracowanie na fortepian i kwintet smyczkowy: K. Kenner, K. Dombek)
J. Zarębski – Kwintet fortepianowy g-moll op. 34


19 listopada 2021 r., godz. 19.00, koncert symfoniczny
„Pamiętamy…” – Koncert poświęcony pamięci zmarłych w ostatnich latach pracowników Opery i Filharmonii Podlaskiej
Sala Koncertowa, ul. Podleśna 2

Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Bartosz Bury – puzon

Program:
G. Mahler – Adagio z V Symfonii
D. Bourgeois – Trombone Concerto op. 114 na puzon solo i orkiestrę symfoniczną
P. Czajkowski – VI Symfonia „Patetyczna”


26 listopada 2021 r., godz. 19.00, koncert andrzejkowy
Koncert andrzejkowy
Duża Scena, ul. Odeska 1

Big Band
Andrzej Makal – kierownictwo muzyczne

W programie koncertu muzyka z seriali i filmów autorstwa Jerzego Matuszkiewicza m.in. Alternatywy 4”, Stawka większa niż życie”, Stawiam na Tolka Banana”, Podróż za jeden uśmiech”, Poszukiwany, poszukiwana”, „Wojna domowa”, Czterdziestolatek”, „ Janosik” i wiele innych.


3 grudnia 2021 r., godz. 19.00, koncert symfoniczny – KONCERT ODWOŁANY z powodu COVID w orkiestrze
Koncert symfoniczny: Dvořák | Schubert
Sala Koncertowa, ul. Podleśna 2

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Ruben Silva – dyrygent
Maciej Kułakowski – wiolonczela

Program:
A. Dvořák – Koncert wiolonczelowy h-moll op.104
J. Brahms – III Symfonia F-dur op.90


10 grudnia 2021 r., godz. 19.00, koncert symfoniczny
Koncert symfoniczny: Mozart/Mendelssohn-Bartholdy
Sala Koncertowa, ul. Podleśna 2

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce

Program:
W.A. Mozart – „Don Giovanni” KV 527 – Uwertura
W.A. Mozart – V Koncert skrzypcowy A-dur KV 219
F. Mendelssohn-Bartholdy – IV Symfonia A-dur op. 90 „Włoska”


17 grudnia 2021 r., godz. 19.00, koncert oratoryjny
Koncert oratoryjny: Händel „Mesjasz”
Sala Koncertowa, ul. Podleśna 2

Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Paul Esswood – dyrygent
Małgorzata Trojanowska – sopran
Joanna Motulewicz – alt
Rafał Bartmiński – tenor
Jarosław Kitala – bas
Violetta Bielecka – przygotowanie chóru

Program:
G. F. Händel – Mesjasz


19 grudnia 2021 r., godz. 18.00, koncert kameralny
Koncert kolęd
Sala Koncertowa, ul. Podleśna 2

Chór Dziecięco-Młodzieżowy OiFP
Ewa Barbara Rafałko – dyrygent


7 stycznia 2022 r., godz. 19.00
Gala Trzech Tenorów
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Paweł Skałuba – tenor
Adam Sobierajski – tenor
Adam Zdunikowski – tenor

Program:

W. Świderski – wiązanka przebojów z repertuaru Jana Kiepury
S. Moniuszko – Aria z kurantem z opery „Straszny Dwór”
G. Puccini – E lucevan le stelle z opery „Tosca”
G. Puccini – Nessun dorma z opery „Turandot”
G. Verdi – La donna è mobile z opery „Rigoletto”
C. Zeller – Lat 20 miał mój dziad z operetki „Ptasznik z Tyrolu”
F. Lehár – Twoim jest serce me z operetki „Kraina Uśmiechu”
E. Kálmán – Graj Cyganie z operetki „Hrabina Marica”
J. Strauss – Wielka sława to żart z operetki „Baron Cygański”
J. Strauss – Walc Odgłosy wiosny
C. Bixio – Mamma
S. Cardillo – Core ’ngrato
E. Cannio – ‘O surdato ‘nnammurato
W. Świderski – Wiązanka pieśni neapolitańskich
J. Strauss – Polka Ohne Sorgen!
W. Świderski – Wiązanka pieśni latynoamerykańskich


28 stycznia 2022 r., godz. 19.00, koncert kameralny
Koncert kameralny: Ars Iuvenum
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Zespół kameralny Ars Iuvenum

Grzegorz Puchalski – klarnet, kierownictwo artystyczne
Magdalena Jakubowska-Puchalska – flet
Stanisław Kuk – skrzypce
Paweł Kuk – skrzypce
Radosław Koper – altówka
Szymon Stępka – wiolonczela

Program:
C. Debussy – Sonate na flet, altówkę i harfę
J. Brahms – Kwintet h-moll op.115 na klarnet, dwoje skrzypiec, altówkę i wiolonczelę


4 lutego 2022 r., godz. 19.00, koncert symfoniczny
Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Marek Wroniszewski – dyrygent
Piotr Baron – saksofon tenorowy
Łukasz Żyta – jazzowy zestaw perkusyjny

Program:
K. Herdzin – Tribute to Stan Getz, suita na saksofon tenorowy, kwintet smyczkowy, harfę i jazzowy zestaw perkusyjny, napisana dla Piotra Barona
E. Sauter – Focus, suita na saksofon tenorowy, kwintet smyczkowy, harfę i jazzowy zestaw perkusyjny


11 lutego 2022 r., godz. 19.00
Koncert Muzyki Filmowej

Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Maciej Sztor – dyrygent
Solistki:
Edyta Krzemień
Marta Burdynowicz

PROGRAM
A. Menken – uwertura z musicalu Piękna i Bestia
J. Barry – temat z filmu Gdzieś w czasie
F. Lai – Where Do I Begin z filmu Love Story
H. Mancini – Maggi’s Theme z filmu Ptaki Ciernistych Krzewów
E. Morricone – Nella Fantasia na motywach muzyki z filmu Misja
J. Kaczmarek – temat z filmu Niewierna
J. Horner – My Heart Will Go On z filmu Titanic
D. Parton – I Will Always Love You z filmu Bodyguard

J. Horner – The Ludlows z filmu Wichry namiętności
R. Sakamoto – temat z filmu Pod Osłoną Nieba
S. Umebayashi – Lovers z filmu Dom latających Sztyletów
D. Warren – There You’ll Be z filmu Pearl Harbor
K. Edmonds, S.Schwartz – When You Believe z filmu Książę Egiptu
B. Pasek, J. Paul – Never Enough z filmu Król Rozrywki
P. Markowitz – temat z filmu Dirty Dancing
E. John – Can You Feel The Love Tonight z filmu Król Lew
A. Menken – Beauty and the Beast z filmu Piękna i Bestia
B. Creve – Can’t Take My Eyes of You


18 lutego 2022 r., godz. 19.00
Gala Karnawałowa z Grażyną Brodzińską

Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Grażyna Brodzińska – sopran

Program:
J. Strauss – uwertura z operetki Baron Cygański
R. Stolz – Pokochaj mnie
L. Bernstein, opr. J. Mason – suita z musicalu West Side Story
L. Bernstein – W tę noc z musicalu West Side Story
G. Bizet – Arlezjanka Suita numer 2 Farandola
E. Piaf – Życie na różowo
G. Gershwin – Uwertura Kubańska
C. Velazquez – Besame Mucho
J. Strauss – walc Odgłosy wiosny
R. Stolz – Śpiewaj, kochaj
J. Strauss – polka Ohne Sorgen
L. Denza – Funiculi, Funicula


4 marca 2022 r., godz. 19.00, koncert oratoryjny
Rossini – „Stabat Mater”
Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Wioletta Chodowicz – sopran
Anna Wolfinger – sopran
Rafał Bartmiński – tenor
Tomasz Rak – bas

Program:
G. Rossini – Stabat Mater


11 marca 2022 r., godz. 19.00, koncert kameralny
Trio Lontano
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Trio Lontano
Anna Kamińska – fortepian
Paweł Polak – skrzypce
Grzegorz Vytlacil – wiolonczela

Program:
G. Faure – Trio fortepianowe d-moll op. 120
A. Panufnik – Trio fortepianowe op. 1
M. Ravel – Trio a-moll na fortepian, skrzypce i wiolonczelę


18 marca 2022 r., godz. 19.00, koncert symfoniczny
Szymanowski | Beethoven
Duża Scena, ul. Odeska 1

Orkiestra OiFP
Jerzy Maksymiuk – dyrygent
Julia Wrońska – skrzypce

Program:
K. Szymanowski – II Koncert skrzypcowy op. 61
L. van Beethoven – I Symfonia C-dur op. 21


25 marca 2022 r., godz. 19.00, koncert symfoniczny
Koncert Dyplomantów UMFC Filii w Białymstoku
Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Orkiestra OiFP
Czesław Grabowski – dyrygent