Giacomo Puccini
TURANDOT

W operze Turandot Pucciniego transmitowanej 7 maja 2022 roku na cały świat, w ramach serii Met: Live in HD, Annę Netrebko zastąpi Liudmyla Monastyrska.

Ukraińska sopranistka Liudmyla Monastyrska wcześniej śpiewała partię Turandot w Operze Narodowej Ukrainy im. Tarasa Szewczenki w Kijowie i w Teatrze Bolszoj w Moskwie. W nowojorskiej Met zadebiutowała w tytułowej roli w Aidzie Verdiego, w 2012 roku, by powrócić z występem w 2014 roku. Jej inne role w Met to: tytułowa w operze Tosca Pucciniego, rola Santuzzy w Rycerskości wieśniaczej Mascagniego i Abigaille w Nabucco Verdiego. Liudmyla Monastyrska występowała także w wielu wiodących teatrach operowych: w La Scali w Mediolanie, w Royal Opera House w Covent Garden w Londynie, w Bawarskiej Operze Narodowej w Monachium, Wiedeńskiej Operze Narodowej, w Operze Narodowej w Berlinie, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie i wielu innych.

Wiosenne spektakle Turandot dyryguje Marco Armiliato. W roli niezłomnego księcia, zdeterminowanego by zdobyć serce Turandot, wystąpi tenor Yonghoon Lee. Parze wybitnych śpiewaków partnerować będzie sopranistka Michelle Bradley jako oddana służka Liù oraz bas Ferruccio Furlanetto jako niewidomy król Timur. Autorem inscenizacji jest Franco Zeffirelli.