Wystawa „10-lecie Chóru OiFP w obiektywie” zaprezentowała najpiękniejsze fotografie ze spektakli OiFP, w których na przestrzeni lat istnienia instytucji Chór brał udział, a także zdjęcia z koncertów i festiwali. Dekada działalności Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej uwieczniona na trzydziestu czterech zdjęciach. 

To jedyny taki chór w kraju, który regularnie występuje nie tylko w repertuarze filharmonicznym na scenach koncertowych, ale i w repertuarze operowym, musicalowym i operetkowym na deskach teatru. Przypomnimy sobie koncerty symfoniczne, chóralne, oratoryjne i pasyjne, zarówno te na obu scenach naszej instytucji, jak i prestiżowe, gościnne występy w takich salach koncertowych, jak Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Sala Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Filharmonia Narodowa w Warszawie, a także w świątyniach: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku, Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie czy Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie.

Autorzy zdjęć zaprezentowanych na wystawie:
Michał Heller, Bart Barczyk, Wojciech Grzędziński/NIFC, Antoni Hoffmann/Filharmonia Poznańska, Janusz Paliwoda, Sławek Przerwa/NFM, Łukasz Rajchert/NFM, Robert Sękiewicz/Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie.