Wielbicieli talentu operowego mistrza obiektywu Michała Hellera zapraszamy do odwiedzenia wystawy „Przemiany” w górnym foyer Opery i Filharmonii Podlaskiej. Na gości czeka tu wyjątkowa kolekcja zdjęć, których bohaterami są artyści Chóru OiFP. W sezonie artystycznym 2021/2022 fotografie te były wykorzystane na okładkach programów koncertów symfonicznych. Zachęcamy do odwiedzenia Opery podczas wakacyjnych spacerów! Wstęp na wystawę jest wolny.

Fotografie Michała Hellera od 11 lipca można podziwiać także w stolicy. W Galerii WZ, w przejściu pomiędzy Trasą WZ a Placem Zamkowym w Warszawie, prezentowany jest cykl „W objęciach Charona”. To seria 11 portretów ludzi na schodach.

Bohaterów tych zdjęć nie łączy nic prócz tego, co łączy nas wszystkich – tłumaczy autor. –  Schody. Ciągła wspinaczka. Zawsze w górę. Stopnie w szkole, w pracy, wszędzie. Im wyższe piętro, tym lepiej. Z poręczą lub bez, wszystko jedno – byle wyżej. Ci którzy idą w dół, są z definicji gorsi. Nie dla nich kolejne stopnie wtajemniczenia. I tylko zadajemy sobie pytanie: co jest na końcu? I gdzie tak naprawdę jest koniec, ostatni stopień: u podstawy czy u szczytu? Zapraszam serdecznie, by przy okazji pobytu w Warszawie zatrzymać się chociaż na moment przy tych fotografiach.

Dodajmy, że na wystawę od strony Placu Zamkowego oczywiście także prowadzą schody. Do wyboru: ruchome i tradycyjne. Zdjęcia Michała Hellera będzie można oglądać do 1 sierpnia.