Spektakl
28 listopada 2021 r. | godz. 19.00 | Scena Kameralna OiFP | ul. Odeska 1


Karty wstępu będą do odebrania od 17 listopada 2021 r. w Biurze Organizacji Widowni Opery i Filharmonii Podlaskiej, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00.

Zapraszamy!


Opis:

Witamy w naszym rewolucyjnym show, prowadzonym przez nikogo innego jak praojca bezprecedensowych nie-sensów. Pan Dada we własnej osobie dostarczy wam świeże przedstawienie, które jeszcze nie miało miejsca, ale na pewno nie skończyło się dobrze. I tak,  oczywiście jesteście wolni, aby obejrzeć lub pozostać w domu: decyzja należy to Was!

Trailer spektaklu


Artyści:

Paulina Będkowska – koncepcja, choreografia
Paulina jest młodą tancerką i choreografką z Polski, obecnie mieszkającą w Portugalii, gdzie w 2020 roku ukończyła Performact – artystyczną szkołę tańca współczesnego. Od tego czasu jest członkinią kolektywu Nest oraz niezależną artystką. Jako artystka poszukuje niewypowiedzianych i niezdefiniowanych koncepcji, które dają szansę na otwarcie wielu drzwi. Jej gust i kreacje określane są jako raczej abstrakcyjne, dające przestrzeń dla wyobraźni. Paulina jest wielką fanką wiatru i miazgi kakaowej z mlekiem i cukrem. Obecnie tworzy teorię, która mówi, że nie potrzebujesz innych ludzi, żeby przeżyć. Jako hobby nieustannie ściga się z nudą.

Paul Simon – dramaturgia
Pochodzący z Kolonii, Paul właśnie zdał sobie sprawę z faktu, że prawdopodobnie pozostało mu około 2650 weekendów, aby cieszyć się pięknie wymieszanym Lillet Vive w późnych godzinach popołudniowych, zanim jego sprawność umysłowa dokona ostatniego upadku. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo pomaga fakt, że młody Paul dzieli swoje nazwisko z piekielną gwiazdą popu, więc nigdy nie zostanie wytropiony przez tych ludzi nazywających siebie „cyfrowymi tubylcami”, którzy zawsze są zajęci w późnych godzinach popołudniowych. Po kilku latach studiów z zakresu nauk społecznych Paul czuje się podobnie jak Zaphod Beeblebrox, nie będąc pewnym, czy ma jedną, dwie czy w zasadzie w ogóle nie ma głowy. Wydaje się jednak, że odrobina dezorientacji to właściwy stan umysłu, gdy obraca się z grupą kreatywnych ludzi. Więc to jest coś, co próbuje wdrożyć jako swój główny cel życiowy: kręcenie się, bycie kreatywnym i modlenie się do cienistych bogów produktywności.

Kacper Szklarski – tancerz
Swoją podróż z tańcem rozpoczął w 2016 roku na Wydziale Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Bytomiu. W tym czasie dwukrotnie wziął udział w programie Central and Eastern Europe Countries Summer Dance Camp w Chinach. Tańczył w spektaklach m.in. Karoliny Garbacik, Anny Godowskiej i Jacka Łumińskiego. Był finalistą m.in. SoloDuo Dance Festival w Budapeszcie. Obecnie pracuje nad spektaklem w choreografii Sebastiana Matthiasa w Theater Basel, którego premiera odbędzie się we wrześniu 2021 roku. Jego celem, jako tancerz jest uchwycenie niewypowiedzianych uczuć w ruchu i poprzez ruch. Taniec daje mu możliwość komunikowania się ze światem w sposób niewerbalny, oparty na emocjach.

Katarzyna Paluch – tancerka
Performerka, tancerka, twórczyni, pedagog. W 2020 roku ukończyła Performact, dwuletni program performansu i tańca współczesnego w Portugalii. Twórczyni spektakli grupowych, duetowych i solowych. Inicjatorka projektów badawczych z zakresu improwizacji i kontakt improwizacji w Portugalii. Związana jako tancerz z Teatrem O.de.la w latach 2013-2019 (Polska). Jako dyplomowany instruktor pilatesu i trener personalny pracowała jako freelancerka oraz w dwóch profesjonalnych studiach pilates: Yvonne’s Pilates Studio (Portugalia, 2018-2020) oraz w Małgorzata Dykman Medical Fitness&Pilates Studio (Polska,2016-2019).

Leon Casper Stille – tancerz
Urodzony i wychowany z wszelką ochroną, jaką można sobie wyobrazić, zaczynając od ścieżki bezpieczeństwa i pewności, Leon Stille w końcu wyrwał się i wyruszył w nieznane. Na skraju szaleństwa, balansując pomiędzy postępem i rozpadem, wyrusza w drogę na powierzchnię życia i rzeczy. Handlując starymi evergreenami z porewolucyjnymi kationami, które rozpraszają się, przekształcając w drżący gmach pomysłów. Fakty: 27 lat, wysoki, mężczyzna, Niemiec, łysy.

Mizuki Kori – tancerka
Obecnie tancerka w Collective Nest, gdzie współpracowała m.in. z Chloé Beillevaire i Máté Mészáros. W 2020 roku ukończyła program tańca współczesnego „Performact” w Portugalii. W 2015 roku ukończyła Women’s College of Physical Education w zakresie tańca współczesnego w Japonii. Po ukończeniu studiów pracowała m.in. jako tancerka freelancerka na kilku festiwalach w Japonii i za granicą. Poszukuje nowych doświadczeń fizycznych i pragnie zaangażować się na różnych polach artystycznych w celu rozwoju artystycznego i indywidualnego.

Romain Lutinier – tancerz
Francuski tancerz urodzony w Paryżu w 1998 roku. W tym samym czasie co studia biologiczne odkrył sztuki performatywne w Stowarzyszeniu Tête de Vignes, skupiającym wielu młodych artystów z różnych dziedzin. W 2019 roku dołączył do dwuletniego programu tanecznego Perfomact, z siedzibą w Portugalii. Równolegle do studiów, został zaproszony do współpracy z João Garcia Miguel przy spektaklu „O Judeu” oraz Pauliną Będkowską przy spektaklu „We are the Revolution”. Jesienią 2021 roku dołączy do programu ECD w Akademii Tańca i Teatru w Amsterdamie.