Wyjątkowy, taneczny, poruszający spektakl „Koda (a tribute)” już 7 listopada o godz. 20.00 na Scenie Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Karty wstępu będą do odebrania już od jutra – 26 października, w kasie biletowej Opery. Zapraszamy!

Spektakl „Koda (a tribute)” to kolejna odsłona artystycznego dialogu między Januszem Orlikiem a Joanną Leśnierowską. Powstał jako podsumowanie ich piętnastoletniej współpracy – zatopiony w muzyce Krzysztofa Komedy, jest zarówno hołdem złożonym wybitnemu artyście i jego muzyce, jak i okazją do refleksji nad wielopoziomową relacją i nieprzerwaną rozmową dwojga poznańskich artystów.

„Ta ‘rozmowa’ ma wiele nieoczekiwanych brzmień, zwrotów i barw i – co dla mnie najważniejsze – wciąż jest wyzwaniem. (…) Koda ma znamiona premiery, która powinna zostać zapisana w historii, nie tylko dlatego, że formalnie stanowi ukoronowanie piętnastoletniej, intensywnej pracy duetu Leśnierowska – Orlik. Sama okoliczność premiery zawiera w sobie ambiwalencję – (…) nie pozwala zapomnieć o zbliżającym się finale pewnej epoki. (…) Struktura Kody rozpięta jest więc na osi czasu – jako rodzaj podsumowania w naturalny sposób odnosi się do przeszłości, ale czyni to w celu wypracowania nowego języka, czyli pójścia o krok dalej, w przyszłość.”

(Anna Królica, taniecpolska.pl)

Spektakl znalazł się w zestawieniu „Najlepszy, najlepsza, najlepsze” pisma „Teatr” (kategoria „Najlepszy spektakl taneczny w sezonie 2019/2020”)

Choreografia: Janusz Orlik / Joanna Leśnierowska
Wykonanie: Janusz Orlik
Muzyka: Krzysztof Komeda („Svantetic”, „Nightime, Daytime Requiem”, „Litania”)
Przestrzeń i światło: Joanna Leśnierowska
Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
Oprawa wizualna: Michał Łuczak
Produkcja: Art Stations Foundation