Projekt INSTYNKTY rozumiany jako swoiste spotkanie praktyków tańca ze społecznością osób niesłyszących. Głównym celem projektu jest budowanie wspólnoty przecinających się światów dźwięku i ciszy. Punktem wyjścia do tworzenia krótkich form kompozycyjnych jest pojęcie instynktu, naszych skłonności i przywiązań. Elementami techniki warsztatowej jest relacja i odpowiedzialność, świadomość przestrzenna i dynamika grupowa, praktyka zaufania oraz partnerowania w oparciu o techniki tańca współczesnego, improwizacja ruchowa oraz multimedia.

Uczestnikami projektu jest społeczność osób niesłyszących związanych ze Stowarzyszeniem Pomocy Niesłyszącym MIG-iem oraz artyści tańca współczesnego z Towarzystwa Sztuki Surowej.

Spotkania prowadzi Dorota Baranowska – instruktor, choreograf. Pierwsze spotkanie odbyło się 2 i 3 października 2021 r., a przed nami jeszcze kilka weekendów. Efekty tych spotkań zobaczycie w formie spektaklu, na który zaprosimy już w listopadzie na Scenę Kameralną Opery i Filharmonii Podlaskiej.

 


 

INSTYNKTY – pokaz pracy warsztatowej/improwizacji ruchowej 8 listopada 2021 r. o godz. 18.00 na Scenie Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Spotkanie dwóch przecinających się światów. Świat dźwięku i ciszy.

Na scenie uczestnicy warsztatu  czyli społeczność osób Głuchych wraz z  Towarzystwem Sztuki Surowej, którzy w ramach 10 spotkań poprzez zaangażowanie ciała doświadczali relacji.  INSTYNKTY to projekt zrealizowany z myślą by móc dzielić się własnymi doświadczeniami ruchu i gestu.  Taniec  daje możliwość zjednoczenia społeczeństwa…

 

Realizatorzy:

Dorota Baranowska – pomysł , koncepcja

Monika Piskurewicz – video

 

Występują:

Asia Masłowska

Anna Demianiuk

Magda Michalska

Marta Rafałowska

Magda Pastusiak

Marta Michalska

Mariola Domel

Karolina Mróz 

Monika Piskurewicz

Basia Witkowska

Kasia Papiros

Artur Demianiuk

Paweł Hryniewicki 

Michał Łapiński

Mateusz Dawidziuk 

Adam Strzałkowski 

 

Partnerzy:

  • Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym MIG-iem
  • Towarzystwo Sztuki Surowej
  • DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych