UWAGA!
Z powodów technicznych II Edycja Międzynarodowego Konkursu Organowego w Białymstoku została ODWOŁANA.

 Pierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Organowego odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w 2017 roku. Celem tego wydarzenia jest promocja muzyki organowej oraz młodych wirtuozów gry na organach. Do zmagań konkursowych zakwalifikowało się 11 uczestników z Polski, Czech, Litwy oraz Rosji, którzy wykonali słynne utwory organowe oraz transkrypcje na organy. W Operze i Filharmonii Podlaskiej znajduje się jeden z największych i najciekawszych instrumentów organowych w kraju. Instrument posiada 61 głosów i ponad 4 tys. piszczałek, a publiczność miała okazję słyszeć ich brzmienie między innymi podczas wystawień „Upiora w operze”, gdy słynny tytułowy utwór grany był na żywo. Instrument został zaprojektowany przez prof. Andrzeja Chorosińskiego – jurora konkursu. O wyborze laureatów decydowali również prof. Roman Perucki (Gdańsk), prof. Bernhard Gfrerer (Salzburg), prof. Leopoldas Digrys (Wilno), prof. Daniel Zaretsky (Petersburg) oraz prof. Jan Bokszczanin (Białystok). I edycję konkursu zwyciężył jednogłośnie Polak, Mateusz Rzewuski, a dwiema laureatkami ex aequo trzeciego miejsca (drugiego nie przyznano) zostały Litwinka Karolina Juodelytė oraz Rosjanka Liubov Nosova. Druga edycja rusza w czerwcu 2020 roku.

Tekst jednolity Regulaminu II Międzynarodowego Konkursu Organowego z dnia 29.01.2020 r.
Aneks do Regulaminu II edycji Międzynarodowego Konkursu Organowego
Regulamin II edycji Międzynarodowego Konkursu Organowego
Załącznik nr 3: Fryderyk Chopin – Etiuda cis-moll op. 25 nr 7

NAGRODY POZAREGULAMINOWE
1. Nagroda Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina dla laureata I nagrody w formie recitalu organowego w sezonie artystycznym 2020/2021.
2. Zaproszenie dla laureata I nagrody do wykonania recitalu organowego podczas Festiwalu „Internationale Salzburger Orgelkonzerte” w sierpniu 2021 roku w Salzburgu.
3. Zaproszenie dla laureata I nagrody do wykonania recitalu organowego podczas XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego i Kameralnego im. Johannesa Brahmsa we Wrocławiu w roku 2021.