Wyjazdowe warsztaty edukacyjne Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Warsztaty edukacyjne pt. „Odwieczne pieśni. Karłowicz i my” to cykl 40 wyjazdowych spotkań warsztatowych odbywających się w partnerskich placówkach województwa podlaskiego. Każdy warsztat to 45-minutowe spotkanie, podczas którego artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej wcielą się w postaci kompozytora Mieczysława Karłowicza oraz innych osób z jego otoczenia, wprowadzając młodych odbiorców w świat jego twórczości i różnorodnych zagadnień muzycznych.

Mieczysław Karłowicz, kompozytor, dyrygent, fotograf i taternik, żył i tworzył na przełomie wieku XIX i XX. Zginął tragicznie w Tatrach przysypany lawiną. Podczas zajęć młodzież pomoże artystom dotrzeć do tego, jak zakończył życie nasz główny bohater.

Projekt skierowany jest do młodzieży  w wieku szkolnym (klasy 7-8  szkoły podstawowej oraz 1-3 szkół ponadpodstawowych, które pochodzą z miejscowości oddalonych od Białegostoku, z utrudnionym dostępem do dużej instytucji kultury, jaką jest OiFP. Warsztaty są pomyślane jako swoista lekcja muzyki, prezentująca historię i muzykę omawianą w sposób przystępny, ciekawy i dopasowany do możliwości percepcyjnych odbiorców.

Projekt w szkołach realizują artyści:

  • Paulina Boreczko
  • Anna Wolfinger
  • Paweł Cichoński
  • Tomasz Rak
  • Karina Komendera
  • Anna Krzysztofik-Buczyńska

Scenariusz i reżyseria: Rafał Supiński


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.