Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Violetty Bieleckiej występuje wśród najlepszych zespołów świata podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i Jego Europa”. Chór OiFP wraz z orkiestrą Europa Galante pod batutą Fabia Biondiego 16 sierpnia wykonał operę „Flis” Stanisława Moniuszki w wersji koncertowej. Po raz pierwszy orkiestra zagrała na historycznych instrumentach. Gorąco zachęcamy do obejrzenia transmisji koncertu wysłuchać można na kanale YT Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

To nie koniec uczestnictwa naszego Chóru w festiwalu. Chór OiFP zaśpiewa jeszcze „Korsarza” Giuseppe Verdiego w oryginalnej wersji językowej z towarzyszeniem solistów i orkiestry Europa Galante pod batutą Fabia Biondiego24 sierpnia o godz. 20.00, a 25 sierpnia o godz. 19.00 – wraz z solistami i Orkiestrą XVIII wieku pod batutą Grzegorza Nowaka – zaśpiewa koncertową wersję opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Transmisje obu koncertów będzie można oglądać na żywo na kanale YT NIFC, a „Strasznego dworu” wysłuchać będzie także można na antenie Radiowej Dwójki.