Już jutro wieczorem (31.12) spotkamy się na uroczystym koncercie sylwestrowym w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Na wielbicieli muzyki czeka wyjątkowa uczta.

Odnajdą Państwo tutaj niesamowite arie z najbardziej znanych i lubianych oper, takich jak Don Giovanni, Carmen czy Traviata. Soliści Opery i Filharmonii Podlaskiej przypomną znane utwory musicalowe i operetkowe – mówi Rafał Supiński, solista OiFP a jednocześnie reżyser koncertu „Poza czasem”. – Wieczór na Dużej Scenie w wyjątkowy sposób połączy czar koncertów wiedeńskich i żywiołowość Broadway’u. Przeniesiemy się w czasie i przestrzeni, dotkniemy sfery marzeń, miłości oraz upadku. Muzyczny kolaż przeniesie nas w magiczny świat, który będzie wzruszał i bawił. Inspiracją na ten wyjątkowy wieczór jest dla mnie symbolizm zawarty w twórczości Roberta Boba Wilsona, gra świateł niczym u Borisa Acketa, a także poszukiwanie tajemnicy i napięcia między artystami jak u Carlosa Saury – dodaje. – W piątkowy wieczór usłyszą Państwo wspaniałą Orkiestrę Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą prof. Mirosława Jacka Błaszczyka. Niezwykłą dynamikę wprowadzą tancerze operowego baletu, którzy wzniosą się nad ziemię, tworząc powietrzne akrobacje. Niewątpliwie będzie to barwny, pełen dowcipu i satyry, inscenizowany koncert sylwestrowy!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z prób do koncertu, autorstwa Michała Hellera https://fotoblog.oifp.eu/portfolio/30-12-21proba/