Tegoroczna majówka z pewnością będzie miała inny charakter niż w poprzednich latach, dlatego w myśl akcji #zostańwdomu, zapraszamy do spędzenia tych dni z twórczością wybitnego kompozytora, „ojca polskiej opery narodowej”, a także patrona OiFP. Zapraszamy na Majówkę z Moniuszką i tym samym na e-obchody 201. urodzin Stanisława Moniuszki. Przed nami dni wypełnione transmisjami online, wspomnieniami, a także zabawami dla najmłodszych! Obserwujcie nasz profil, bądźcie z nami i zostańcie #wdomuzmoniuszką.

➡️ 1 maja zainicjujemy obchody 201. urodzin Stanisława Moniuszki i przypomnimy spotkanie z pierwszą operą w nowym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej przy Odeskiej 1, a mianowicie fotoreportaż ze „Strasznego dworu” S. Moniuszki w reż. R. Skolmowskiego.

➡️ 2 maja wyemitujemy kolejny odcinek w cyklu #dompełenkultury realizowanego przez artystów OiFP – tym razem będzie to kolejna odsłona warsztatu barokowego, nawiązującego do Dnia Flagi RP. Wieczorem na kanale OiFP na YouTube wyemitujemy premierowo unikalne nagrania kantat Stanisława Moniuszki „Milda” i „Nijoła”, których dokonała Filharmonia Poznańska z udziałem Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej.

➡️ 3 maja będzie niedzielnie i rodzinnie, dlatego najmłodszym zaproponujemy między innymi rebusy o charakterze edukacyjnym nawiązujące do postaci Stanisława Moniuszki i jego dzieł. Obserwujcie nasz profil!

➡️ 4 maja wspomnimy wyjątkowe i ważne wydarzenie, a mianowicie nadanie Operze i Filharmonii Podlaskiej imienia Stanisława Moniuszki, które odbyło się 4 października 2019 roku. W związku z tym, że w poniedziałki zwykle prezentujemy dzieła sceniczne online, wieczorem zapraszamy ponownie na kanał OiFP na YouTube, gdzie premierowo zaprezentujemy specjalny koncert urodzinowy w wykonaniu solistów Opery i Filharmonii Podlaskiej, oparty oczywiście o repertuar Moniuszki.

➡️ 5 maja to dzień urodzin Stanisława Moniuszki, na tę okoliczność przygotowaliśmy retransmisję koncertu „Mieć w miłości kraj ojczysty” z repertuarem Moniuszki w wykonaniu zespołów kameralnych Opery i Filharmonii Podlaskiej (będzie to retransmisja koncertu z 7.06.2019 r.)

Bądźcie z nami i zostańcie #wdomuzmoniuszką!

🎥 YouTube OiFP: https://www.youtube.com/user/oifp