W środę 17 października dyrektor OiFP Damian Tanajewski wziął udział w dyskusji „Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość kultury na Podlasiu” w ramach 36. Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku. Specjalnym gościem był Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

W panelu odbywającym się w ramach 36. Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku wzięli udział przedstawiciele podlaskich instytucji kultury – dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki Damian Tanajewski, dyrektor Teatru Dramatycznego Piotr Półtorak, dyrektor Muzeum Podlaskiego Andrzej Lechowski oraz Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków Małgorzata Dajnowicz, a także ks. abp Tadeusz Wojda SAC oraz ks. bp Henryk Ciereszko.

Piotr Gliński na konferencji odniósł się też do niektórych pomysłów kulturalnych dotyczących miasta. Jego zdaniem Białystok ma duży potencjał kulturowy. Podkreślona została rola Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki jako jednego z największych ośrodków kulturalnych we wschodniej Polsce prowadzącego tak szeroką działalność repertuarową.

Czytaj więcej na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Polskiego Radia.