Już dziś o godz. 19:30 Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej po raz kolejny wystąpi w ramach festiwalu Katowice Kultura Natura. Wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną i znakomitymi solistami pod batutą pierwszego dyrygenta i dyrektora artystycznego NOSPR, Alexandra Liebreicha, wykona „Króla Edypa” Igora Strawińskiego.

Partie solowe zaśpiewają Michael Weinius (Edyp, tenor), Tanja Ariane Baumgartner (Jokasta, mezzosopran), Krešimir Stražanac (Kreon, bas-baryton), Oleg Tsibulko (Tejrezjasz, bas), Piotr Maciejowski (Pasterz, tenor), Jan Żądło (Posłaniec, baryton), Zbigniew Zamachowski (Speaker, recytacja).

W programie wieczoru znajdą się także Uwertura-fantazja „Romeo i Julia” Piotra Czajkowskiego oraz Scena liryczna „Śmierć Kleopatry” Hectora Berlioza. Koncert poprzedzi prelekcja Marcina Trzęsioka, który omówi utwory wykonywane tego wieczoru. Odbędzie się o godz. 18.45 w sali kameralnej NOSPR.

Festiwal „Katowice Kultura Natura” trwa od 10 maja do 19 maja. W tym roku jego podtytuł to „Kobieta”. Jest to już piąta edycja festiwalu i kolejna, w której Chór OiFP ma zaszczyt brać udział.

Więcej informacji na stronach NOSPR oraz festiwalu Katowice Kultura Natura.