„Bądźmy razem” to wyjątkowy utwór muzyczny, który narodził się w Teatr Muzyczny w Poznaniu. Powstał z potrzeby wzajemnego wsparcia i połączenia w przyjacielskim uścisku instytucji kultury z całego kraju. Jest wiadomością dla naszej publiczności: jesteśmy, czekamy, wróćcie do nas. Autorem słów jest Andrzej Hamerski, muzykę oraz video stworzył Michał Łaszewicz. W produkcję zaangażowało się 130 Artystów z 9 teatrów i oper: Teatr Muzyczny w Poznaniu, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Opera Bałtycka w Gdańsku oraz Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku.

Premiera utworu odbędzie się w sobotę, 27 czerwca o godzinie 10:00 na YouTube i Facebooku Teatru Muzycznego w Poznaniu!

W projekcie wzięli udział soliści Opery i Filharmonii Podlaskiej: Monika Ziółkowska, Dorota Białkowska, Bartłomiej Łochnicki, Maciej Nerkowski.
Artyści Chóru OiFP: Hanna Bagińska, Magdalena Masiewicz, Małgorzata Mukosiej, Maria Wróblewska, Kiryll Lepay, Krzysztof Stankiewicz, Jacek Borowski, Roman Chumakin.