Artystka Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej. Sopran.

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. G. Krajewskiej-Ambroziak. W czasie studiów zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi jako Despina w „Così fan tutte” W.A. Mozarta. Uczestniczka licznych konkursów, dwukrotna zdobywczyni II nagrody w Konkursie Moniuszkowskim „Pieśń Wieczorna” w Białymstoku (2004, 2005). Brała udział w licznych festiwalach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans. W swoim repertuarze posiada wiele partii operowych, operetkowych, musicalowych, a także pieśni. Ukończyła kursy mistrzowskie prowadzone przez: prof. J. Rappé, prof. U. Kryger, prof. H. Łazarską, prof. E. Czermak, prof. P. Kusiewicza, Ch. Elssnera, A. Sims, prof. I. Kłosińską, O. Pasiecznik, M. Rzepkę. Współpracowała z takimi dyrygentami, jak: A. Banaszak, G. Berniak, J. Chrenowicz, K. Dąbrowski, M. Klauza, M. Pawłowski, T. Płatek, P. Stanisławski, W. Szymański, W. Rajski, S. Rouland, M. Wolniewski, T. Tokarczyk. Współpracuje z Kwartetem Dworskim. Od 2006 r. jest artystką Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, z którym wykonuje partie chóralne i solowe. Na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej występuje m.in. w musicalach „Upiór w operze” A. Lloyda Webbera w reż. W. Kępczyńskiego (Carlotta), „Korczak” Ch. Williamsa, „Skrzypek na dachu” J. Bocka (Fruma Sara), „Doktor Żywago” L. Simon w reż. J. Szydłowskiego, ,,Jesus Christ Superstar” A. Lloyda Webbera w reż. J. Wociala i S. Bello (Przeznaczenie), „West Side Story” L. Bernsteina w reż. J. Szydłowskiego, a także w operach „Straszny dwór” S. Moniuszki, „Traviata” G. Verdiego w reż. R. Skolmowskiego, „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta w reż. J. Marszewskiego (I Dama) i „Carmen” G. Bizeta w reż. B. Redo-Dobber, a także w operetkach „Zemsta nietoperza” w reż. A. Bubienia (Ida i Adela), ,,Baron cygański” J. Straussa w reż. M. Sartovej, oraz „Wesoła wdówka” Fr. Lehara w reż. M. Znanieckiego (Sylwiana).


Doświadczenie
Artysta Chóru
Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki, Białystok
Koncerty filharmoniczne, a capella, spektakle operowe, operetkowe, musicalowe realizowane przez Operę i Filharmonię Podlaską zarówno w instytucji jak i podczas wyjazdowych koncertów, festiwali i nagrań.
Udział w koncertach Filharmonii Poznańskiej i nagraniach albumu ,, Cantatas Milda  / Nijoła” S. Moniuszki (wrzesień 2019), a także płyt m.in. ,,Quo vadis” F. Nowowiejskiego pod dyrekcją Ł. Borowicza (czerwiec 2016)
Nagranie live z wileńskiej premiery ,,Oratorium Ponarskie” M.Fedorova (styczeń 2017)
Udział w koncertach podczas festiwalu ,,Chopin i jego Europa” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej ,,Macbeth” G. Verdiego
Wielokrotny udział w ,,Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena”

Sceniczne partie solowe i role epizodyczne:
Sylwiana w operetce „Wesoła Wdówka” Fr. Lehara
Przeznaczenie w musicalu ,,Jesus Christ Superstar” A.Lloyda Webbera
Adela i Ida w operetce ,,Zemsta nietoperza” J.Straussa
I Dama w operze ,,Czarodziejski Flet” W.A.Mozarta
Carlotta w musicalu ,,Upiór w operze” A.Lloyda Webbera
Fruma Sarah w musicalu ,,Skrzypek na dachu” J.Bocka
Manuelita w operze ,,Carmen” G.Bizeta
Barmanka w musicalu ,,Korczak” Ch.Williamsa
Dziewczynka z zapałkami w musicalu ,,Zaczarowany bal, czyli krasnoludki, krasnoludki” K.Gäertner (2007) dyr. V.Bielecka
Despina w operze ,, Cosi fan Tutte” W.A.Mozarta Teatr Wielki w Łodzi (2004)

Solowe partie podczas koncertów:
dumka Zuzi z opery ,,Verbum Nobile” St. Moniuszki podczas koncertu ,,Moniuszko w ogrodach” w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki (maj 2019)
solo w trakcie koncertu galowego w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej ,,Gospel Sounds” (styczeń 2017)
Flora ,,Od Verdiego do Verdiego” Konin (czerwiec 2014) dyr. S. Rouland
Santuzza ,,Cavalleria Rusticana” P.Mascagni (październik 2012) dyr. J. Chrenowicz
,,III Litania Ostrobramska ” S. Moniuszki (listopad 2011) dyr. K. Dąbrowski
Msza G-dur F. Schuberta (czerwiec 2011) dyr. K. Dąbrowski
recitale z cyklu ,,Letnie Divertimento” (2010,2009,2008,2007)
,,Pieśni kurpiowskie „St. Moryto prawykonanie Filharmonia Narodowa w Warszawie i nagranie płyty (2009)
,,Pieśni kurpiowskie” K. Szymanowskiego -Rumunia Mołdawia (2008) sopran solo, koncerty pieśni St. Moniuszki-Ukraina, Litwa i Białoruś (2007)
wielokrotny udział w audycjach muzycznych dla dzieci i młodzieży z pieśniami  F. Chopina, W. Lutosławskiego i St. Moniuszki organizowanych przez Operę i Filharmonię Podlaską


2017 – Medal Brązowy za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę

2005 – II nagroda w VI Konkursie Moniuszkowskim ,,Pieśń Wieczorna” w Białymstoku

2004 – II nagroda w V Konkursie Moniuszkowskim ,,Pieśń Wieczorna” w Białymstoku
Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk J. Gajewskiego za ,,Dokonania w dziedzinie muzyki w 2003r.”

2000  – Stypendium III stopnia w Dziedzinie Kultury i Sztuki za osiągnięcia w dziedzinie Śpiewu Solowego przyznane przez Prezydenta Miasta Suwałk G. Wołągiewicza


Certyfikaty

2003 – Dyplom mistrzowski w klasie prof. Chrystiana Elssnera w ramach ,,XXXVIII Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans”

2004 – Dyplom uczestnictwa w ,,XXII Zimowym Kursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju”
Dyplom mistrzowski w kasie prof. Jadwigi Rappe w ,,I Ogólnopolskim Kursie wokalnym w Suwałkach”

2008 – Dyplom mistrzowski ukończenia kursu wokalnego z prof. Urszulą Kryger