Szanowni Państwo,
w związku z podjęciem kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 w Polsce, sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

❗️ Nie odbędą się zaplanowane do 31 maja 2020 wydarzenia artystyczne w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

UWAGA! Kasy biletowe będą czynne w dniu 18 maja (poniedziałek) w godz. 10.00-14.00, od 19 maja (w dni powszednie ) w godz. 12.00-17.00. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widowni w dni powszednie w godz. 10.00–15.00 pod nr telefonu 85 306 75 06 oraz 85 306 75 04.

➡️ Bilety na odwołane wydarzenia od 12 marca do 31 maja 2020, które zostały kupione w kasach OiFP, można zwrócić w kasie biletowej przy ul. Odeskiej 1 od 19 maja 2020 do 30 czerwca 2020 w godz. 12.00-17.00.

➡️ W razie zagubienia dowodu zakupu biletu na odwołane wydarzenie przy płatności gotówką, środki są zwracane na podstawie biletu i oświadczenia o zagubieniu dowodu zakupu. Natomiast w razie zagubienia dowodu zakupu biletu na odwołane wydarzenie przy płatności kartą płatniczą, środki są zwracane na podstawie biletu i potwierdzenia płatności kartą lub wyciągu z rachunku bankwego oraz oświadczenia o zagubieniu dowodu zakupu.

➡️ Zwrot należności za zwracany bilet następuje w tej samej formie płatności, w której dokonano zapłaty za bilet (gotówka, przelew, karta płatnicza) i wyłącznie na te karty i rachunki bankowe, z których dokonano płatności za nabywane bilety.

➡️ Komunikat serwisu bilety24 z dnia 16.04.2020:
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą nastąpiło przedłużenie terminu na zwrot środków. [Art. 15zp ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw]
W związku z zaistniałą sytuacją, zwroty mogą być realizowane do 180 dni od rozwiązania umowy, jednakże serwis Bilety24 dołoży wszelkich starań aby zminimalizować czas oczekiwania na zwrot środków.
Jednocześnie informujemy, że serwis Bilety24 jest w stałym kontakcie z Organizatorami wydarzeń. Wspólnie dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować powyżej wskazany czas oczekiwania.
Ze względu na wyjątkową sytuację, bardzo prosimy o wyrozumiałość i oczekiwanie na zwrot. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu wskazanego w ustawie.

➡️ Zwroty biletów zakupionych w BILETOMACIE mogą być zrealizowane tylko po kontakcie z OiFP. Prosimy o przesłanie na adres bilety@oifp.eu następujących danych: potwierdzenie transakcji, tytuł wydarzenia, termin, numer rachunku bankowego do zwrotu środków.

➡️ Zwroty biletów grupowych mogą być zrealizowane wyłącznie przez osoby, które wykupiły wcześniej bilety grupowe (przelew, gotówka, wpłaty na konto).

➡️ Bilety na przeniesione wydarzenia, które zostały kupione w kasach OiFP, można zwrócić zgodnie z pkt 3 regulaminu OiFP: https://www.oifp.eu/regulamin/

➡️ Bilety na przeniesione wydarzenia, które zostały kupione w serwisie BILETY24, można zwrócić do dnia 30 czerwca. Prośbę o ewentualne dokonanie zwrotu biletu zakupionego online można przesłać na adres bilety@oifp.eu

O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.

Cykl „The MET: live in HD”
Szanowni miłośnicy oper, informowaliśmy o przeniesieniu transmisji „Holendra Tułacza” na 17 maja, ale sytuacja pandemii spowodowała odwołanie przez The Metropolitan Opera wszystkich spektakli do końca sezonu. W związku z tym transmisje spektakli „Holender Tułacz” (14.03.2020 ), „Tosca”(11.04.2020) i „Maria Stuart” (9.05.2020) nie zostaną zrealizowane. Mimo to, włączając się w akcję # WspieramKulture i #TrzymamBilet zachęcamy Państwa, aby nie dokonywać zwrotów biletów i niewykorzystanych abonamentów. Nowojorska MET przygotuje niebawem propozycje tytułów w zamian, które będzie można obejrzeć w bardziej sprzyjającym czasie, a znając obszerny repertuar tego teatru, będą to z pewnością nie mniej atrakcyjne spektakle. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. A tymczasem zachęcamy do korzystania z bezpłatnych transmisji na stronie MET. Właśnie rozpoczął się tam tydzień Wagnerowski, pełen ekscytujących tytułów, szczegóły pod linkiem: https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/.

HALFWAY FESTIVAL 2020
Wydarzenie HALFWAY FESTIVAL w dniach 26-27.06.2020 zostaje przeniesiony na nowy termin w dniach 25-26.06.2021.
Zakupione karnety zachowują ważność.
KARNETY  ZAKUPIONE W KASIE
Zwroty będą realizowane zgodnie z regulaminem OiFP: https://www.oifp.eu/regulamin/.
KARNETY ZAKUPIONE ONLINE
Prośbę o ewentualne dokonanie zwrotu karnetu zakupionego online można przesłać na adres bilety@oifp.eu  do dnia 30 czerwca 2020. Informujemy, iż termin może zostać wydłużony. Aktualne informacje na www.oifp.eu.