Gdzie mogę kupić bilety?

Bilety na wydarzenia organizowane przez Operę można kupić albo w kasach biletowych (jedna przy Odeskiej 1, druga przy Podleśnej 2), albo online na naszej stronie www przez serwis Bilety24.pl (uwaga, te zakupione online niestety nie podlegają zwrotowi).
Bilety na wydarzenia zewnętrznych organizatorów często dostępne są w innych serwisach biletowych.

Jakie są godziny otwarcia kas biletowych?

Odeska 1
w sezonie artystycznym:
 poniedziałek–piątek 9.00–19.00
 sobota–niedziela 11.30–19.00
poza sezonem (lipiec–sierpień):
 poniedziałek–piątek 9.00–17.00
 sobota–niedziela nieczynne
Podleśna 2
 na godzinę przed wydarzeniem

W święta, w które odbywać się będą wydarzenia, zarówno na Odeskiej 1, jak i Podleśnej 2, kasa biletowa w miejscu organizowanego wydarzenia jest czynna na dwie godziny przed rozpoczęciem imprezy.
Warto pamiętać, że na 30 minut przed rozpoczęciem koncertu/spektaklu kasa biletowa sprzedaje bilety tylko na rozpoczynające się wydarzenie.
Godziny otwarcia naszych kas biletowych są na bieżąco aktualizowane w stopce na stronie głównej.

Czy mogę zarezerwować bilety?

Tak, aby zarezerwować bilety skontaktuj się z biurem obsługi widowni pod numerem telefonu 85 306 75 06 (pon.–pt. 8.00–16.00) lub kasą biletową pod numerem telefonu 85 306 75 04 (pon.–pt. 9.00–19.00, sob.–nd. 11.30–19.00). Możesz też napisać na adres: bilety@oifp.eu.

Ile kosztuje bilet?

Cena uzależniona jest od wydarzenia oraz miejsca na widowni, ceny biletów sprawdzisz na podglądzie widowni, po ustawieniu kursora na wybranym miejscu (patrz następny akapit).
Przy zakupie biletów online, serwis Bilety24.pl pobiera 4% prowizji.
Pamiętaj, że organizujemy także wydarzenia bezpłatne lub za symboliczną opłatę, a także akcje promocyjne, o których informujemy na stronie internetowej i w naszych mediach społecznościowych.

Jakie miejsce na widowni wybrać?

Widownia na Dużej Scenie Opery podzielona jest na cztery strefy cenowe – najlepsze miejsca to te w I strefie, z kolei miejsca w IV strefie to miejsca nieco mniej komfortowe (niektóre z ograniczoną widocznością). W zależności od tego, czy wolimy mieć szerszy pogląd na całą scenę, czy przyjrzeć się detalom, należy wybierać miejsca dalej (np. ostatnie rzędy parteru czy balkon I środkowy) lub bliżej sceny.
Warto pamiętać o tym, że trzy pierwsze rzędy na parterze są na równym poziomie (III strefa), podobnie jak rzędy 5 i 7, które są na równi z poprzedzającymi rzędami (czyli rząd 5 jest na wysokości rzędu 4, a rząd 7 na wysokości rzędu 6).
Miejsca z ograniczoną widocznością to miejsca na balkonie I lewym i balkonie I prawym. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Nasze sceny, gdzie w przypadku Dużej Sceny możecie zobaczyć jak wygląda scena z konkretnego miejsca na widowni i do kontaktu z pracownikami obsługi widowni Opery, którzy zawsze chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepsze dostępne miejsca.

Czy mogę wymienić bilet?

Niestety nie ma możliwości wymiany biletów – jeśli chcesz zmienić miejsce na widowni lub wybrać inny termin spektaklu konieczne jest dokonanie zwrotu biletu i zakup nowego biletu, oczywiście w ramach ich dostępności.

Czy mogę zwrócić bilet?

Zwrotom podlegają jedynie bilety kupione w kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi!

Obowiązują następujące zasady:
a) zwroty biletów indywidualnych i grup szkolnych przyjmowane są najpóźniej 3 dni przed wydarzeniem;
b) zwroty biletów grupowych przyjmowane są najpóźniej 5 dni przed wydarzeniem;
c) zwrot biletu może nastąpić wyłącznie za okazaniem dowodu zakupu (paragonu, faktury, umowy, potwierdzenia przelewu, potwierdzenia płatności kartą, wyciągu z rachunku bankowego, protokołu przekazania);
d) zwrot należności za zwracany bilet następuje w tej samej formie płatności, w której dokonano zapłaty za bilet (gotówka, przelew, karta płatnicza). Opera nie dokonuje zwrotu należności na inne karty i rachunki bankowe niż te, z których dokonano płatności za nabywane bilety.

Czy muszę drukować bilet?

Bilety kupione online przesyłane są pocztą elektroniczną w pliku PDF. Nie ma konieczności ich drukowania, honorowane są również bilety w formie elektronicznej na urządzeniach mobilnych.

Bilet kupiony online do mnie nie doszedł, co mogę zrobić?

Odwiedź stronę www.bilety24.pl i kliknij żółty guzik (nieco niżej po prawej stronie) „Wydrukuj bilet ponownie”, po podaniu odpowiednich danych, bilet zostanie ponownie wysłany na adres e-mail podany podczas zakupu biletu. W razie problemów możesz skontaktować się z infolinią Bilety24.pl pod numerem +48 61 642 92 36.

Co zrobić, jeśli zgubię bilet kupiony w kasie?

Zaraz po tym jak się zorientujesz (nie zwlekaj do dnia wydarzenia) zgłoś się do kasy Opery lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerami 85 306 75 06 lub 85 306 75 04. Po weryfikacji i dopełnieniu formalności otrzymasz duplikat biletu.

Mam trudności z poruszaniem się. Jakie miejsce na widowni będzie dla mnie najlepsze?

Budynek Opery jest nowoczesny i posiada wszelkie udogodnienia dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Do większości poziomów widowni można dojechać windą (poza balkonem II środkowym). Miejsca, do których dostaniesz się bez pokonywania schodów to rzędy 1–3 i rząd 11 na parterze oraz miejsca 1–10 na balkonach: I lewym i I prawym (są to miejsca o ograniczonej widoczności). Przed zakupem biletu warto skontaktować się z pracownikami obsługi widowni lub kasy Opery.
Jeśli poruszasz się na wózku inwalidzkim, na widowni Dużej Sceny dysponujemy 4 miejscami dla wózków: parter prawy i lewy, po jednym miejscu przy rzędzie 1 i parter prawy i lewy po 1 miejscu przy rzędzie 2. Aby zapewnić maksymalny komfort osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, prosimy o zgłaszanie chęci przybycia na wydarzenie z 3-dniowym wyprzedzeniem pod numerem 85 306 75 06 (pon.–pt. 8.00–16.00) lub o informację podczas rezerwowania miejsc.
Pamiętaj, że do Twojej dyspozycji są pracownicy obsługi widowni, którzy zawsze służą pomocą przed i w trakcie wydarzenia.

Jak mogę kupić bilety grupowe?

Sprawdź w zakładce Oferta grupowa.

Czy mogę podarować bilet w prezencie?

Tak, nasze bilety są biletami na okaziciela. Możesz też kupić kartę podarunkową.

 

Jeśli nie znalazłeś tu odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, zapoznaj się z regulaminem lub zadzwoń pod numer 85 306 75 06.