Jutro (9 lipca) rusza Podlaskie Kino Plenerowe. Mobilne kino odwiedzi 17 miejscowości na terenie całego województwa. 

W tym roku pokazy będzie realizować także Opera i Filharmonia Podlaska. We współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, planuje w sierpniu emisje dwóch filmów.

Chcemy uatrakcyjnić i wzbogacić letnią ofertę kulturalną naszej instytucji – mówi prof. Violetta Bielecka, p.o. dyrektor OiFP. – 8 sierpnia zapraszamy całe rodziny na projekcje dwóch filmów, których tematyka ściśle wiąże się z profilem działania naszej placówki. O godz. 18.00 rozpoczniemy pokaz filmu dla najmłodszych widzów „Rock Dog”, a o 20.00 będzie można zobaczyć film „La La Land”. Projekcje są oczywiście bezpłatne.

„Rock Dog” to filmowa opowieść o tybetańskim psie, któremu w duszy gra rock and roll i który opuszcza dom, aby spełnić swoje muzyczne marzenia. To pełna humoru, przygód i wzruszeń animowana opowieść o spełnianiu marzeń.

„La La Land” to z kolei muzyczny komediodramat, doskonale znany kinomanom, z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. To produkcja z 2017 r., która może się pochwalić 14 nominacjami do nagrody Oscara i zdobyciem 6 statuetek, w tym za najlepsze zdjęcia i najlepszą muzykę.

Pokazy filmów zaplanowaliśmy na parkingu przy Operze od strony ulicy Kijowskiej. Będzie tam ustawiony telebim do projekcji. Widzowie będą oglądać filmy siedząc na rozstawionych na parkingu leżakach.

Tegoroczna – druga edycja Podlaskiego Kina Plenerowego obejmie prawie dwukrotnie więcej miast niż w roku ubiegłym. Poza Białymstokiem pokazy filmów planowane są także w Supraślu, Wysokiem Mazowieckiem, Białowieży, Turośni Kościelnej, Grajewie, Dąbrowie Białostockiej, Kolnie, Łomży, Rutkach Kossakach, Goniądzu, Augustowie, Tykocinie, Mielniku, Łapach, Sokółce i Suwałkach.

Fot. Mateusz Duchnowski (UMWP)