Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 15.12.2017 | ZNAKOMITA WYSTAWA ROBERTA KEMPISTEGO

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

15.12.2017 | ZNAKOMITA WYSTAWA ROBERTA KEMPISTEGO

Rok wystawowy kończymy znakomitą ekspozycją malarstwa i rysunku Roberta Kempistego.

To pierwsza autorska wystawa tego wybitnego artysty, zaliczonego przez magazyn {slow} do najlepszych polskich ilustratorów i przedstawionego w pierwszym tomie prestiżowej serii „The Best Polish Illustrators”. Wystawę można oglądać codziennie w godz. 9.00-17.00, w weekendy w godz. 11.30-17.00.

 

Pomysły artysta czerpie z życia, ze zderzenia sytuacji, myśli, emocji, nadaje im jednak uniwersalny charakter. Największą radość sprawia mu etap tworzenia koncepcji rysunku, potem – jak sam wyznaje – to już walka z własną ułomnością, mozolna praca z materią.

Kempisty jest absolwentem Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie ukończył grafikę warsztatową na Wydziale Grafiki u prof. Stanisława Wejmana. Specjalizuje się w projektowaniu grafiki użytkowej, okładek książek oraz ilustracji. Maluje pejzaże wewnętrzne, za każdym razem łącząc cień tajemnicy z błyskiem humoru.

Najważniejsze wystawy i nagrody: Finalista konkursu na plakat w konkursie „NIE dla przemocy wobec kobiet”, organizowanym przez Regionalne Centrum Informacji ONZ na Europę Zachodnią (UNRIC) we współpracy z innymi europejskimi Centrami Informacji ONZ, Warszawa 2011. Zdobywca II nagrody w konkursie „Rogaty Ołówek – Rysunek Roku 2014” oraz II nagrody w konkursie „Najlepsze z najlepszych – Rysunek roku 2014” organizowanych przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. Srebrny medalista konkursu Satyrykon, Legnica 2015 w kategorii „Entuzjazm”. Jest także laureatem II nagrody XVII edycji Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny „W delegacji”, Zielona Góra 2015.

Urodził się, mieszka i tworzy w Białymstoku.

Organizatorami wystawy są Opera i Filharmonia Podlaska oraz Fundacja X.

Fot. M. Heller

01 opera 141217

 

Published: Friday, 15 December 2017 12:05
Written by Joanna Dolecka

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1448263