Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 30.10.2017 | FASHION PHILOSOPHY

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

30.10.2017 | FASHION PHILOSOPHY

W sobotę w Operowej Galerii Fotografii gościliśmy Tomasza Lazara, laureata World Press Photo. Spotkanie z artysta prowadził Michał Heller, fotograf OiFP.

Cykl zdjęć „ FASHION PHILOSOPHY” można oglądać do 5 stycznia 2018 r. To prace powstałe podczas Tygodni Mody (Fashion Weeks) na całym świecie. Obecnie odbywa się ich wiele na całym świecie. Czterema ze ścisłej czołówki są te w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie oraz Paryżu – aż trzy z nich odbywają się w Europie. Każdy trwa mniej więcej tydzień. To siedem dni, podczas których projektanci, marki i domy mody pokazują swoje najnowsze kolekcje publiczności i mediom. Prezentują pomysły, które będą wyznaczać trendy w nadchodzących miesiącach; dyktują, co będzie się liczyło, a co nie. Niewiele osób ma możliwość zobaczenia, jak wyglądają kulisy tych wielkich wydarzeń. Wszystko odbywa się tam bardzo szybko, błyszczy w światłach reflektorów, atmosfera jest napięta, pełna oczekiwania. Wszystkiemu towarzyszą silne emocje. Te emocje na fotografiach Tomasza Lazara możemy zaobserwować na twarzach modelek.

Tomasz Lazar (ur. 1985) to niezależny fotograf-artysta, członek ZPAF, laureat wielu konkursów krajowych oraz zagranicznych, w tym: World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, The International Photography Awards, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz innych. Jego prace były publikowane w gazetach i czasopismach takich jak: „New York Times”, „Newsweek International”, „Sunday Times Magazine”, „New Yorker” oraz „Los Angeles Time”. Od kilku lat wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Jego głównym zainteresowaniem są projekty długoterminowe oraz tematy dotyczące społeczeństwa i ludzkiego umysłu.

O wystawie w Gazecie Wyborczej.

FASHION PHILOSOPHY
Miejsce: sala kameralna i górne foyer OiFP–ECS, ul. Odeska 1
Wystawę oglądać można od 28 października 2017 do 5 stycznia 2018 r.

Fot. M. Heller

01 opera 171028

Published: Monday, 30 October 2017 13:16
Written by Joanna Dolecka

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1441487