Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 15.06.2018 | PIĘKNA NIEPODLEGŁA

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

15.06.2018 | PIĘKNA NIEPODLEGŁA

W niedzielę 17 czerwca o godz.16.00 w ogrodach Opery i Filharmonii Podlaskiej rozpocznie się pokaz „Piękna Niepodległa”, podczas którego obejrzymy pokaz kobiecej mody na przestrzeni ostatniego wieku. Zobaczymy m.in. pokaz kostiumów inspirowanych modą lat 20. i 30., które są zaprojektowane i wykonane przez absolwentkę Wyższej Szkoły Artystycznej – Katarzynę Markiewicz.

Odbędzie się także debata na temat „Jak się zmieniała moda i kobieta na przestrzeni 100 lat”. Organizatorami wydarzenia jest inicjatywa społeczna „100- lecie Kobiet” oraz OiFP. Inicjatywa powstała oddolnie, podjęło ją 11 kobiet z Podlasia, z różnych środowisk: akademickich, pozarządowych i biznesowych. Chcą do końca roku w przestrzeni województwa podlaskiego w wyraźny sposób włączać do debaty temat aktywności kobiet w sferze publicznej.

piekna niepodlegla

Na zdjęciu modelka w stroju i stylizacji Katarzyny Markiewicz. Fot. Malwina de Brade

Ważną rolę w przygotowaniu pokazu odgrywają szkoły zawodowe z Białegostoku: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 5. W szkołach tych kształcą się młode kobiety, które zawodowo zajmują się modą, a w przyszłości chcą uprawiać zawody takie jak fryzjerka, stylistka, makijażystka, krawcowa, projektantka mody, fotografka. Młode adeptki mody będą też wspierały doświadczone Panie właścicielki lokalnych firm specjalistki z zakresu mody i wizażu.
W trakcie pokazu będziemy mogli podziwiać również stylizacje pochodzące z białostockich salonów – Celebrity Boutique oraz Mon Cheri Boutique.
Imprezy w ramach 100-lecia Kobiet łączą kobiety z różnych pokoleń, różnych zawodów i z różnym doświadczeniem – stawiamy na współpracę i przełamujemy wszelkie bariery.

logo pl

Published: Friday, 15 June 2018 12:40
Written by Joanna Dolecka

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1441593